Wpis z mikrobloga

124 588 + 147 + 162 = 124 897

162 - zakamarki gminy Skórzec i dalej główny cel Żeliszew Podkościelny, tam stadion, pałac, kościół ¯(ツ)/¯ Ogólnie dosyć nudna traska wyszła.

147 - a tu odwrotnie, sporo fajnych i malowniczych miejscówek plus pierwszy raz w tym roku przydałby się krem przeciwsłoneczny, twarz trochę zjarana po powrocie...

Na start grodzisko w Grodzisku, później przebiłem się polnie do ujścia Kostrzynia do Liwca, mega fajnym miejscem był też Jaz Proszew z ruiną młyna wodnego. Główny cel cudowne źródło Budzieszyn i obok sanktuarium. Ogólnie wypasione religijnie miejsce, pełno różnych kapliczek, figurek, choć czuć było już momentami przesyt i taki zbyt kiczowaty klimat (choć ma to i swój urok na swój sposób)

Nabrałem cudownej wody w bidon, rundka po gminie Mokobody i powrót w kierunku domu zahaczając jeszcze o fortalicję w Zawiszynie, czyli wysepka z kapliczką na której stała kiedyś jakaś budowla obronna (główna fotka)

#kwadraty - obie trasy połatały mi sporo dziur w południowo-wschodnim narożniku, jeszcze jakaś z jedna trasa w te rejony i będzie sporo opcji na rozszerzenie niebieskiego

Max square: 56x56
Max cluster: 4747 (+70, +17)
Total tiles: 11506 (+16, +8)

#rowerowyrownik #gravel #100km

Skrypt | Statystyki
SnikerS89 - 124 588 + 147 + 162 = 124 897

162 - zakamarki gminy Skórzec i dalej głów...

źródło: Cudowne Źródło Budzieszyn & Jaz Proszew100

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 7
Żeliszew Podkościelny


Na dole w tle pozostałości po pałacu w Żeliszewie, majątek został zrujnowany po wojnie. Obecnie teren prywatny, właściciel nie był zbyt zadowolony jak podjechałem tam bliżej ruin.
SnikerS89 - >Żeliszew Podkościelny

Na dole w tle pozostałości po pałacu w Żeliszewie...

źródło: z2

Pobierz
  • Odpowiedz
@SnikerS89: Zazdroszczę pogody i ładnych miejscówek, bo wygląda przygodowo.
To Four Corners? To faktycznie takie wyprawowe bydle, czy jednak na lekko też da się jako tako pojechać na krótszych trasach?
  • Odpowiedz
  • 1
@peanut_whu: Tak Four Corners, i nie jeżdżę w ogóle krótszych tras na lekko, to nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) U mnie tylko wyprawowo przygodowe dłuższe trasy i do tego spisuje się dobrze. Ale prędkości i tak zdecydowanie brakuje, zwłaszcza pod wiatr przy tej bardziej wyprostowanej, niezbyt areo pozycji. Choćby nie ma szans, żebym przebił swoje top rezultaty na segmentach stravy, z dawnych czasów, gdy jeździłem na
  • Odpowiedz
@SnikerS89 teraz jeżdżę właśnie na przełaju i myślałem o czymś z bardziej zrelaksowaną pozycją, bo w tym roku mam więcej długodystansowych planów. Four Corners to jednak zupełnie inna bajka i boję się, że będzie zbyt zrelaksowana ( ͡º ͜ʖ͡º)
No nic, dzięki za odpowiedź
  • Odpowiedz
  • 1
@macjan_666: W sumie to ostatnio rozmawialiśmy coś wstępnie o tym w temacie cross vs gravel - https://wykop.pl/wpis/71004185/siema-raczej-standardowy-post-w-stylu-co-polecacie#251393187

Ja traktuje gravela jako dobry rower na zróżnicowany teren, może i na asfalcie lepsza szosa, może i głębiej w terenie lepszy mtb, ale jadąc 150km trasę gdzie jest trochę tego i tego, to łącznie najlepiej wypadnie gravel.

Ale stricte do "wygody" na sztywnym rowerze w głębokim terenie to na pewno daleko ;)
  • Odpowiedz