Wpis z mikrobloga

Mircy,

planuję sobie kuchnie i ze względu na nieduży gabaryt rozważałem wzięcie urządzenia 2 w 1 (piekarnik z funkcja mikrofali). Np taki:
https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/piekarniki-do-zabudowy/piekarnik-amica-ammb44e3gcw-q-type
Zna ktoś to rozwiązanie? Sprawdzi się?

Druga sprawa to umiejscowienie - jedyne miejsce to zmiana w pierwotnym projekcie z ikei gdzie mam wariant piekarnika (w sensie wsadzony w dolną półkę) - on by wyleciał i w jego miejsce wylądowałoby to urządzenie w 2w1 tylko się zastanawiam czy to dobre jak pod blatem będzie mikrofala. O ile do piekarnika się raz na jakiś czas zagląda to mikrofala jest częściej używana i kminię czy to będzie funkcjonalne i wygodne. Ma ktoś taki patent u siebie?

Wiem że lepiej byłoby to dać np w słupku ale to odpada i jedyne miejsce to pod blatem.

#meble #ikea #kuchnia #remont #mieszkanie #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
@kbnn: myślałem że takie urządzenia kupuje się do mieszkam pod wynajem krótkoterminowy. Cóż, jak będziecie piec ciasto czy robić szarpaną wieprzowinę to nie odgrzejesz wczorajszego obiadu, tyle. No i nie będzie cię w oczy kuł syf w mikrofali bo będziesz miał to źródło promieniowania elektromagnetycznego na poziomie jajec. Nie wiem gdzie lepiej, czy na poziomie jajec i mieć ciepłą torbę* czy na poziomie głowy i oglądać patostreamy.

*

  • Odpowiedz
@kbnn: dodatkowy minus "dwa w jednym" to wielokrotnie bardziej zapaćkana "mika" na wyjściu promiennika mikrofali (na wyjściu magnetronu do komory-piekarnika). O ile w mikrofalówce jak tylko podgrzewasz coś i nie wybuchnie ci jajko czy parówka - to ta mikowa wkładka-osłona potrafi przeżyć mikrofalówkę, to w piekarniku, gdzie z definicji się piecze - więc nawet nie musi pryskać, ale paruje olej, opary wszystkiego co się tam obrabia - i osadza między innymi
  • Odpowiedz
  • 1
@kbnn generowanie ciepła przy zabudowie. Każdy ma inną zabudowę/materiały zastosowane. Jak Ci się gabaryty zgadzają, to rób jak pasuje.
  • Odpowiedz