Wpis z mikrobloga

chce kupic dysk przenośny 1TB, zalezy mi na tym żeby był tani, ale zeby nie był totalnym gównem, na allegro znalazłem coś takiego jak na screenie i niby ma ponad 2k pozytywnych opini, ale każda oferta jest od jakiegoś szemranego sprzedawcy, który jest na allegro od miesiąca. Czy to bezpiecznie kupować od kogoś takiego, czy polecanie jakiś inny dysk? #allegro #dyski #technologia #informatyka #pytanie
Oake - chce kupic dysk przenośny 1TB, zalezy mi na tym żeby był tani, ale zeby nie by...

źródło: dysk

Pobierz
  • 7
@Unfixable0676: Tymczasem - gówno prawda. Obecnie każdy producent dysków twardych to loteria, a raporty BackBlaze to można o kant dupy rozbić, bo nie dość że tam te dyski pracują 24/7 to do tego w większości mają Seagate'y a dysków od WD mają najmniej więc oczywistym będzie że dyski Seagate będą miały większą awaryjność. Ich raporty nie są wyznacznikiem bezawaryjności dysków bo to tylko raporty ich serwerowni, to nie są jakieś testy
@Oake: Masz jeszcze opcję kupić dysk 2.5" taki jak do laptopa i jakąś obudowę pod USB do niego, ale nie mam pewności co do tego czy talerzowy 2.5" tak samo zasilisz po samym USB jak SSD. W każdym razie rzuciłem hasło, może uda ci się coś wykombinować.

A, i zwracaj uwagę na kraj wysyłki. Allegro ma sporo takich kusząco tanich ofert, ale jak poczytasz kto to sprzedaje i skąd jest wysyłane
@Oake: Pchasz się w scam kolego :D. W takiej cenie to dostaniesz przerobionego pendrive 16GB, żeby się identyfikował jako 1TB HDD.
Te 2000 opinii nie dotyczą tej aukcji, tylko produktu "Seagate 1TB USB" na całym allegro.
Opinie produktu na allegro to jakiś żart, dlatego ludzie się cały czas dają nabrać na promocje.
Wyobraź sobie, tworzysz nowe konto, wstawiasz cegłę do sprzedaży, wybierasz w formularzu, że sprzedajesz produkt "Seagate 1 TB 2.5
@supra107: Zgadzam sie że to loteria a zwlaszcza na etapie transportu xD Jednak o sypaniu się opierałem o firme produkcyjną gdzie komputery latają 24/7. Z ciekawosci posprawdzalem sobie dyski przed utylizacją i wiekszosc sigejtow byla w stanie krytycznym pomimo podobnego wieku co wydy.