Wpis z mikrobloga

@smokzabojcaludzi: nie wiem, kupilem to kiedys i nigdy nie uzywalem XD
tak szczerze to jednak wolalbym umyc na szybko, zdjac lancuch i wrzucic do sloika z benzyna, zostawic, nasmarowac i wytrzec

na szybko to pewnie mniej pryska niz ze szczotki, w czyszczeniu lancucha chyba najgorsze jest to ze syf z niego mocno brudzi
@smokzabojcaludzi: zgadnij co się stanie jak wrzucisz trochę środka odtłuszczającego na brudny od kurzu i smaru łańcuch i zaczniesz to trzeć szczotką? #!$%@? pół roweru. Testowałem to niebieskie gówno i nie ma bata, najlepszy szejk co kilkaset km a w międzyczasie smarowanko co 200-250.
@smokzabojcaludzi: maszynki do czyszczenia łańcucha są bardzo przydatne, ale takie w miarę markowe. Bike Hand otwiera grupę takich, które się do czegoś nadają:
https://allegro.pl/oferta/przyrzad-do-czyszczenia-lancucha-bike-hand-yc-791-9670648204

Mam jakiś starszy model od kilku lat - trochę Meglio z ciepłą wodą, jakieś gazetki reklamowe pod napęd (bo będzie mokre) i kilka obrotów korbą wystarczy, żeby zeszło większość syfu. Powtarzam ze 2-3 razy, suszę i nakładam oliwkę.

Fajnie wygląda też SuperB, ale nie miałem okazji testować:
ujdzie - @smokzabojcaludzi: maszynki do czyszczenia łańcucha są bardzo przydatne, ale...

źródło: obraz_2023-04-13_234552813

Pobierz