Wpis z mikrobloga

#energetyka #energia #prad #elektronika #elektryka
Niech mnie ktoś oświeci co może być przyczyną tego, że za dwa ostatnie miesiące mam zużycia 1100kWh (jeszcze niewidoczne w statystykach), a na załączonym obrazku macie moje zużycie za ostatni rok, gdzie od kwietnia do sierpnia miałem prowadzone remonty więc zużycie było wyższe niż zazwyczaj. Jedyna różnica jaka występowała to to, że częściej biegałem na bieżni ale to po zsumowaniu może wychodzić około 2h/tygodniowo, a wcześniej była to godzinka - nie wierzę, że godzina więcej na bieżni aż taką różnicę zrobiła..
Pobierz
źródło: Screenshot_2
  • 5
@Fattek sprawdziłem jedyną nowa rzecz jaka się pojawiła u mnie - centralka do alarmu, co się okazuje mimo tego, że jest ustawiona opcja korzystania z akumulatora to ten akumulator nie jest ładowany, jak odłączę zasilanie to od razu dostaje info o niskim stanie baterii, zakładam że w takim przypadku jest ciągle w trybie ładowania tylko czy to możliwe żeby przez 2 miesiące takie urządzenie pobrało 500kWh....
kwietnia do sierpnia miałem prowadzone remonty więc zużycie było wyższe niż zazwyczaj.


@Dominias: mieszkałeś wtedy? Bo wbrew pozorom, odkąd używa się oświetlenia ledowego to przy remontach wcale tak dużo prądu nie idzie, więcej bierze lodówka niż ekipa remontowa, no chyba że cały czas mają włączony odkurzacz.

Co do zużycia, padnięta lodówka, albo spieprzony remont i upływ prądu do ściany, no chyba że któryś z robotników ma mieszkanie za ścianą i sobie
@Dominias: Moim zdaniem wystarczy, że zmieniłeś sprzęt audio/RTV/komputer na większy lepszy i już zużycie rośnie. Obecnie telewizor w skali roku to gdzieś 500kWh w skali roku. Poza tym zimą spędza się więcej czasu w domu, więc częściej korzysta się z przeróżnych AGD, RTV czy odpalony jest komputer do shitpostowania na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)