Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do sprawdzania płynów na egzaminie. Jeśli chodzi np. o płyn hamulcowy, to mam wskazać gdzie się znajduje zbiornik, powiedzieć że poziom powinien znajdować się pomiędzy min a max i faktycznie to sprawdzić czy jest prawidłowy, czy tylko opisać sposób sprawdzenia że powinien znajdować się pomiędzy min a max? To samo pytanie co do sprawdzania oleju, płynu chłodniczego i płynu spryskiwaczy. Prosiłbym żeby ktoś dokładnie mi opisał jak mam wykonać każdą z tych czynności, bo już się pogubiłem czy mam faktycznie sprawdzać te płyny czy tylko opisać sposób ich sprawdzania.
#prawojazdy #egzaminprawojazdy
  • 5
@Averoeees z tego co pamiętam to na egzaminie można było otworzyć tylko zbiorniczek płynu spryskiwaczy. Nie wiem jak jest teraz, zdawałem prawko około 15 lat temu. Co do zbiorniczka płynu chłodzącego, to weź pod uwagę, że furka egzaminacyjna może być już rozgrzana po poprzednich zdawających. NIGDY NIE ODKRĘCAJ KORKA ZBIORNICZKA WYRÓWNAWCZEGO JAK FURA JEST ROZGRZANA, możesz sobie zrobić krzywdę, płyn jest pod ciśnieniem i jest gorący. Powodzenia na egzaminie(ò
@Averoeees: mi kazał sprawdzić, w sensie miałam płyn hamulcowy, pokazałam zbiorniczek a ten do mnie, że mam powiedzieć czy jest teraz odpowiednia ilość. To pewnie zależy od egzaminatora. Na pewno nie będą Ci kazać sprawdzać oleju silnikowego, ani nic dotykać, bo toż z reguły już jest gorąco pod maską.
@Averoeees: Sposób wykonania części zadania określonej w pkt 1:
– na wykonanie czynności osoba egzaminowana ma
nie więcej niż 5 minut,
osoba egzaminowana powinna co najmniej
wskazać, gdzie i przy użyciu jakich przyrządów
lub wskaźników sprawdza się poziom
odpowiednich płynów w pojeździe,