Wpis z mikrobloga

Kolejna część mojego cyklu szczegółowo opisującego bitwy z pierwszego kluczowego tygodnia pełnowymiarowej wojny rosyjsko-ukraińskiej. Tym razem epizod z bitwy o obwodnicę Charkowa i najlepiej chyba udokumentowana wizualnie operacja rosyjskich wojsk specjalnych na Ukrainie. Rajd w głąb Charkowa 2 Brygady Specnazu czyli taki rosyjski quasi "Thunder Run" a la Bagdad 2003, tyle że w wersji dla ubogich. Blog znajduje się na platformie googla Blogger i nie zawiera żadnych reklam i innych dziwnych rzeczy.
Przepis na katastrofę. Rajdy w głąb śródmieścia Charkowa 2 Brygady Specnazu 27 lutego i 5 marca 2022 r.
link----------------------------> https://thorkillblog.blogspot.com/2023/04/przepis-na-katastrofe-rajdy-w-gab.html
#ukraina #rosja #wojna
Thorkill - Kolejna część mojego cyklu szczegółowo opisującego bitwy z pierwszego kluc...

źródło: 1

Pobierz
  • 13
  • 22
@Thorkill: Ponieważ na tagu jest spory spam związany z nieustającymi wojenkami rożnych grup użytkowników pozwalam sobie zawołać osoby które zaplusowały poprzedni mój wpis. Jeżeli ktoś z was nie chciał żebym to zrobił z góry przepraszam.
@dedler123 @fifi957 @Zodiak @Dodi_al_Fayed @cieciowy @kantek007 @frankenchrist @errai @szurszur @lllsss @P0zioma @DeMax @arkan997 @Jankorposzczur @kryszon @PodejrzanyZygmunt @prewenaza
  • 1
wyszedł Grozny Run


@ja_nie_lubie: Powiem ci że nie jestem w stanie pojąć co przyświecało rosyjskiemu dowódcy gdy wydawał rozkaz aby 50 osobowy oddział w lekko opancerzonych pojazdach wjechał do centrum miasta. Ale możliwe że czegoś w tym "super planie" nie pojąłem i nie zrozumiałem. W każdym bądź razie do tego momentu ta operacja jeszcze miała sens i jakoś wyglądała.
@Thorkill: klasyczne rosyjskie rozpoznanie mięsem. Zachęcam abyś przerzucił się na YT z animowanymi mapami w tle i wycinkami video byłaby to doskonała sprawa (chyba mnie ten YT już rozleniwił). Tak czy inaczej, good job, rób więcej.
@Thorkill Załóż własny tag albo zawołaj proszę przy kolejnej części Twojej pracy. Świetne, szczegółowe opracowanie pozwalające połączyć ze sobą kilka obrazów, które pamiętam z początku wojny. Dzięki!

Gdybyś chciał wejść na jeszcze wyższy poziom, to dobrze byłoby załączać listę źródeł na których się opierasz. Ale to tak tylko na marginesie.

Dla pozostałych, którzy chcą trochę bardziej zobaczyć lokację finiszu opisanego rajdu, polecam ten dokument: https://youtu.be/61N8veE-MHk