Wpis z mikrobloga

Szkoda, że człowiek o tym wtedy nie wiedział. Siedziałem dużo w Internecie w tamtych latach ale nie słyszałem wtedy o bitcoinie.
Czy ktoś z was ma wiedzę gdzie można było wtedy #bitcoin kupic?
Słyszałem, że można było płacić nim na stronach do oglądania filmów? Tylko jak potem z takiej strony przelać na giełdę?
Ktoś rozjaśni temat? Może znacie jakieś historie lub sami coś skubneliscie?
#kryptowaluty
italia__ - Szkoda, że człowiek o tym wtedy nie wiedział. Siedziałem dużo w Internecie...

źródło: 20230412_123204

Pobierz
  • 26
@italia__: pierwsze co można było kupić za BTC to skarpetki z wełny z alpaki, potem z dużych graczy jednym z pierwszych był microsoft (a na pewno pierwszym gigantem).

Sam mogłeś otrzymać kopiąc (co było możliwe na zwykłych komputerach), z kraników po 5 BTC za wypełnienie captchy, za jakieś losowe usługi przez forum bitcoinowe
@italia__ :

Szkoda, że człowiek o tym wtedy nie wiedział. Siedziałem dużo w Internecie w tamtych latach ale nie słyszałem wtedy o bitcoinie.

Każdy coś kiedyś słyszał, ale nie przewidział, że mania spekulacyjna zrobi z internetowego żetona, którego można dostać było za zapisywanie się na forach, złotego bożka. Fenomen zerowych stóp procentowych, QE i silnego marketingu. Jesteś dobrym wykopowym inwestorem, więc kupuj w FOMO, kiedy reszta wychodzi ( ͡° ͜ʖ
@assninja: no okej mozna było otrzymac ale w jakim sensie na jakiej stronie i czy mozna było to potem spieniezyc? Zeby przelać na giełdę? Tego jestem ciekaw jak to funkcjonowało na początku
@italia__: Nie ma co sobie głowy zaprzątać i gdybać. Prawdopodobnie gdybyś kupił bitkojna za 5 centów, to sprzedalbys za 20. Gdybyś kupił za 5 dolarów to sprzedał za 10, a kupując za 50000 sprzedał za 27000.

Na każdego bitkojnowego milionera przypada 10 bankrutów. Równie dobrze teraz możesz sobie wrzucić grosze w jeden z milionów startupow na świecie, a za 5 lat kupić za to dom, lub wózek do zbierania puszek. Lub
@italia__: wykopałem masę bitcoinów
na karcie graficznej 5970 przez wakacje w 2012 (?) roku
byłem chyba jednym z pierwszych ludzi w PL którzy kopali na ASICu (2013)
dobry scam, chociaż w sumie wywiązali się z układu
sporą część tego co wykopałem to rozdałem
ostatecznie prawie wszystko zainwestowałem w 2017-2018 (?) w rynek altcoinów raczje pomijając shity a spodziewając się że 90% projektów padnie ale jeden-dwa wystrzeli jak BTC i zwróci z