Wpis z mikrobloga

Jakoś rok temu kupiłem sterownik do rolet - QS-WIFI-CP03 Tuya.
Elektryk miał przyjechać zrobić, ale tylko do tego mu się nie chce, a nic innego do roboty nie mam, więc tak z tym czekam.

Chcę więc to sobie samemu zrobić, możecie mi w tym pomóc Miraski?
Z prądem jakoś wielce nie miałem do czynienia, ale parę lamp zawiesiłem w swoim życiu, skrętki rj45 umiem zarobić, wtyczkę antenową też, więc myślę, że sobie jakoś z tym poradzę.

Wiem jak to trzeba mniej więcej zrobić, ale jakiś kabel konkretny pod to musi być?

Elektryk coś wspominał, że może być problem, bo mam "styczniki" czymkolwiek to jest.

#elektryka #elektronikadiy #remontujzwykopem #rolety #elektrykapradnietyka #elektronika
LucaJune - Jakoś rok temu kupiłem sterownik do rolet - QS-WIFI-CP03 Tuya.
Elektryk mi...

źródło: Zrzut ekranu 2023-04-11 173005

Pobierz
  • 4
moduł na zdjęciu jest wifi (czemu nie zigbee?), żadna skrętka nie będzie potrzebna. N to neutralny 230, L to faza 230. Potem masz prawdopodobnie (nigdy ni montowałem rolet i nie wiem jak wygląda ich sterowanie) wyjścia do rolet góra i dół. Moduł musisz podłączyć do wifi i sterować apką z telefonu.
nie znam sie konkretnie na roletach, jakie to sa rolety, masz jakies zdjecia? Skoro powiedzial, ze styczniki, to strzelam, ze maja jeden silnik na prad zmienny sterowany wlasnie przez styczniki i krecac sie w lewo podnosi, w prawo opuszcza itd. I zaleznie wciskajac przycisk (NO) zapewne leci napiecie na cewke jednego z tych dwoch stycznikow. Ale to moje domysly. Wtedy wystarczy podpiac zasilanie N+L i te 4 przyciski z prawej na kontakty