Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś na chłopski rozum wyjaśnić skąd to uwielbienie ukraińców do nazistowskich symboli? Rok temu tłumaczono, że oni nie wiedzieli, nie znali, że nie wiedzieli że przeszkadza, ale teraz... chyba już wszystko wiedzą. Wiedza jak ogromną pomoc otrzymują z Polski, a potem nadal chwalą się takimi fotkami i to z ryjem na wierzchu.

No wstyd jak cholera i woda na młyn dla ruskiej propagandy o "denazyfikacji". Chyba że to jakiś zaawansowany trolling a ja go nie łapię, ale jeśli tak to niezbyt śmieszny.

#ukraina #wojna #rosja #pytanie
Pobierz
źródło: 340461416_881017029628945_8028465779895934798_n
  • 67
@pastor_manning ok, ale jak będziesz to wyszydzał to nie staje sie to mniej prawda, wiesz? No i w przeciwieństwie do prawakiem ja używam tego nie jako obelgi, tylko zupełnie świadomego określenia poglądów politycznych sporej części tego grona. Nawet sami się tym chwalili. Poczytaj trochę o ruchach faszystowskich i jak one wyglądały jeszcze zanim zdobyły dyktatorską władze i czym się faszyzm charakteryzuje, możesz zacząć od Jasona Stanleya.
@aegispolis: No nie staje się mniej prawdą, bo to koło prawdy nawet nie stało. Próba przypisania poglądów nieofaszystowskich, którejkolwiek z mainstreamowych partii jest po prostu śmieszna.
Jeżeli ten koleś, którego literaturę mi proponujesz funkcjonuje w przestrzeni charakterystyki faszyzmu według Umberto Eco, to ja podziękuję, bo szkoda mojego czasu.