Wpis z mikrobloga

Kto decyduje o tym że coś jest w "modzie"? Kto decyduje że modny w danym sezonie jest jakiś kolor, krój spodni, makijaż, że modne jest robienie siebie implantów w tyłku, usuwanie tłuszczu z twarzy czy znowu heroin chic?
Ja wiem że warto jest kierować się własnymi preferencjami, zdrowiem itp. Myśleć samodzielnie. Ale No zastanawia mnie kto decyduje że coś jest modne i czemu ktoś się tych ludzi słucha?
#moda #modadamska #modameska
  • 10
@oblaczek: Też mnie to zawsze zastanawiało, ale wydaje mi się, że to działa na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Tzn. kreatwyni macherzy z wielkich domów mody wyłapują jakieś trendy od typu najbardziej twórczej części społeczeństwa, niczym europejscy selekcjonerzy przypatrujący się młodym, utalentowanym i obiecującym piłkarzom w jakichś podrzędnych ligach. Dziś to jest łatwe, bo spora część życia to internet. Później biorą to na tapet jako inspiracja i twórczo interpretują, a że mają wielkie
@oblaczek samozwańczy eksperci decydują. Czytałam ostatnio, że jest jakieś specjalne jury wybierające kolor roku i mimo, że kolor Viva magenta mi się podoba, to lepszy jest klasyczny czarny i jednoosobowym jury ustanawiam właśnie ten za kolor stulecia.