Wpis z mikrobloga

Cześć, mam uszkodzoną płytę główną w kierownicy thrustmaster T300. Płyta jest wykrywana przez PC, ale nic więcej. Nie działają przyciski na kierownicy, a koło się nie kalibruje. Podczas pomiarów zauważyłem, że na wyjściu z optoizolatora (transoptora) nie ma napięcia wyjściowego. W miejscach zaznaczonych czerwonymi kropkami jest 5V, zaś na białych 0V. Pytania do Was.
- Czy tak powinno być, czy uszkodzony jest ten element.
- Jak i gdzie znaleźć zamiennik.
#elektronika
Miszor669 - Cześć, mam uszkodzoną płytę główną w kierownicy thrustmaster T300. Płyta ...

źródło: obraz_2023-04-10_200600822

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • 0
@An2pl: Tak
@rybeczka Dzięki. Wygląda na to, że działa jak powinno.
Pytanie może głupie, ale we wszystkich płytach głównych z T300 widoczny na moim ostatnim zdjęciu kwarc ZE6.000 jest przylutowany odwrotnie niż u mnie. Czy to może mieć jakiś wpływ na działanie pcb?
  • Odpowiedz
  • 0
@An2pl: @rybeczka jeszcze jedno pytanie, gdzie mogę kupić ten podwójny dławik? Mam drugą płytę główną i bym go potrzebował. Wpisywanie w google "podwójny dławik 5V" nic nie daje. Jak można to odrazu poproszę o link
  • Odpowiedz
  • 0
Dowiedziałem się, że angielska nazwa to common mode choke, na aliexpress są dostępne tylko nie wiem, który wybrać. Wymiary obecnego to 3x1mm
  • Odpowiedz
@Miszor669 Ale on jest sprawny. Menedzier urządzeń w windowsie co pokazuje jak kierownica jest podłaczona? Na upartego możesz go pominąć dając zwory. Sam muszisz dobrać co tam rozmiarowo bęzdzie pasować np. z:farnell lub TME
  • Odpowiedz