Wpis z mikrobloga

@LubieSzaszylkiZLublina: T-M jak najbardziej stosuje lejki, ale nie takie drastyczne jak Orange, ale za to potrafią trwać w nieskończoność. Jedziesz z masztu 120 i tak z czasem Ci spada do 30 i już nie rośnie nigdy, nawet wymiana kart nie pomaga, za to na telefonie obok z karta prepaid dalej 120. To już wolę jak mnie Orange przytnie do 10 na parę godzin. Ale warto wtedy się ograniczyć na dobę, bo
@LubieSzaszylkiZLublina: w Play do testów to kupujesz paczkę starterów OdNowa po 3,5 i na każdym po doładowaniu 10 zł, można łącznie wycisnąć 226 GB i do kosza i następny. Karty kupisz na FV na portalu. Na doładowania też możesz wziąć FV. Tańszej opcji to w ogóle nie ma, tylko niestety żonglować kartami trzeba. Ale przy okazji zobaczysz ile naprawdę tego transferu idzie.
@LubieSzaszylkiZLublina: dlatego najlepiej kupić sobie startery z różnych sieci i sprawdzać jakie prędkości osiągasz u siebie by nie pchać się w umowę niepotrzebnie na start.

@NieoznaczonaReklama Mam 2 karty w ofercie biznesowej bez limitu na dane i prędkość, rozmowy, sms i mms. Jedna karta siedzi w telefonie druga w routerze. Telefon jak to telefon, w miesiącu max 100GB użyję zaś druga karta służy mi jako internet domowy. Agreguję wszystkie możliwe pasma
@LubieSzaszylkiZLublina: Mam z T-Mobile. I odczuwam też ciut lepsze transfery na zatłoczonym nadajniku względem zwykłego prepaida ale szału nie ma. Zazwyczaj o te kilka/naście Mbps więcej na tym samym urządzeniu w godzinach szczytu.
Oczywiście mówię tu o telefonie.
Mieszkam na #!$%@?, który nie jest oblegany przez użytkowników T-Mobile/Orange a nadajnik mam w zasięgu wzroku ~2km.
@LubieSzaszylkiZLublina: Ten niezatłoczony nadajnik to u mnie na wiosce. Używam przerobionego zte mc801a 5g z anteną zewnętrzną. Agregując 2600+2100+1800+900 otrzymuję te +-260Mbps pobierania i +-40Mbps wysyłania. Mam też możliwość wybrania 5G ale wtedy prędkość spada do +-200Mbps, zaś upload rośnie do +-75Mbps i ping trochę spada.
Zatłoczone nadajniki dotyczą pleneru i telefonu. :)
@LubieSzaszylkiZLublina: T-mobile na biznesowej taryfie lepiej idzie, jak zwykły ale bez przesady takiej różnicy nie ma to samo badziewie XD. Orange aktualnie u mnie też się już zakorkowało po wprowadzeniu flexa bez limitu, jest taki sam dramat jak T-mobile może nawet gorzej. U mnie póki co jedynie Play daje radę, ale to wiadomo zależy od lokalizacji. Jedynie z T-mobile domowy mogę potwierdzić z tymi lejkami które się ciągną u nich w
@NieoznaczonaReklama: Jak nie miał jak teraz wyłączają 3G i uruchamiają LTE900@5MHz. xD
Wystarczy wejść w wykaz pozwoleń radiowych UKE lub sprawdzić sobie na beta.btsearch.pl bo też ciągną dane z UKE.
Tutaj dodatkowo artykuł: https://firma.t-mobile.pl/dla-mediow/aktualnosci/informacja-prasowa/2022/02/t-mobile-przyspieszy-przesylanie-danych-w-sieciach-lte-i-5g.html
Ale pisali już o tym na kilka lat do tyłu.
Pietr - @NieoznaczonaReklama: Jak nie miał jak teraz wyłączają 3G i uruchamiają LTE90...

źródło: Zrzut ekranu 2023-04-13 080720

Pobierz