Wpis z mikrobloga

IMO cała ta sytuacja związana z Fede Valverde mocno pokazuje w jakim żyjemy obecnie społeczeństwie
link do artykulu
W skrócie to inny przyglup na boisku prowokując go, naśmiewał się z jego żony i dziecka zagrożonego poronieniem, Valverde na boisku obiecał mu spotkanie po meczu na parkingu - jak powiedział, tak zrobił i zdzielił chłopa w pysk po spotkaniu.

Kiedyś Cantona czy Zidane ze swoją główką byli wręcz gloryfikowani (a na pewno masowo chwaleni i szanowani) za swoje zachowania, gdy stawali agresją „w obronie” swoich zasad czy rodziny.

Dziś można przeczytać wiele głosów, że jak to tak, nic nie usprawiedliwia agresji, Valverde patus itp.
Chłop z Footroll (którego kanał piłkarski lubię bardzo oglądać) nawet oświadczył z uśmiechem na twarzy, że on nie wyobraża sobie takiej ”agresywnej” reakcji ze swojej strony, nawet gdyby ktoś w twarz obrażał jego żonę.

#!$%@? mnie jeden chłop w sekcji komentarzy na FB, że on w podobnej sytuacji zadzwoniłby do swojej żonki się zapytać czy ją to uraziło i co powinien zrobić XDDD

Przychodzi mi do głowy cytat z filmu Fight Club: „ Jesteśmy pokoleniem mężczyzn wychowanych przez kobiety. Czy inna kobieta pomoże w naszych problemach?”

Dlatego również jestem zwolennikiem popularnego ostatnio ruchu „REJECT MODERNITY EMBRASE MASCULINITY”, który ogółem mocno uwydatnia problem dotyczący obecnej „męskości” w społeczeństwie.

Wydaje mi się, że wielu z tych mężczyzn krytykujących dzisiaj Valverde, to faceci wychowani przed matki, bez ojca od którego mogliby nabrać życiowych wartości.

Jednocześnie ja szanuje postawę Fede, nie uważam również, że nie powinien ponieść żadnych konsekwencji karnych, ale jego postawa w żadnym wypadku nie zasługuje na taką krytykę. Śmieszy mnie również, że podobne sytuacje pare lat temu były powszechnie chwalone - co pokazuje jak zmienia sie meskie społeczeństwo.

#mecz #kanalsportowy #pilkanozna #przemyslenia
Bartekgkw - IMO cała ta sytuacja związana z Fede Valverde mocno pokazuje w jakim żyje...

źródło: F313DC41-7BE8-4538-AE6F-34965445555C

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Bartekgkw: xD
Nie wiem. Dla mnie jesli chcesz kogos lac za slowa to tylko pokazuje, ze jestes niepewnym siebie glabem i dajesz pozywke temu co Cie cisnal. I zeby nie bylo nie jestem zadnym lewarem itd a wrecz przeciwnie.
Oczywiscie tez rozumiem reakcje valverde i drugi gosc to glab.
  • Odpowiedz
@Matpiotr: Strzał w pysk na parkingu to odrazu samosąd? XD

@T0pi5 Z drugiej strony ktoś kto rzuca takie teksty musi widzieć, że za akcja stoi reakcja i są pewne granice.

Chłop wyłapał na #!$%@?ę, raczej delikatnie i następnym razem zastanowi się dwukrotnie zanim coś takiego powie i tyle. Koniec tematu
  • Odpowiedz
Dla mnie jesli chcesz kogos lac za slowa to tylko pokazuje, ze jestes niepewnym siebie glabem i dajesz pozywke temu co Cie cisnal


@T0pi5: Właśnie pożywkę to by dał gdyby zupełnie nie zareagował na jego słowa, spuścił łeb i odszedł tak jak wielu na Twitterze radzi. Zresztą już te 2 miesiące temu nie zareagował, ale wszystko ma swoje granice.

Poza tym mam wrażenie, że większość ludzi ocenia sytuację zupełnie bez kontekstu
  • Odpowiedz
  • 2
@Bartekgkw Zidane mógł jebnąć po meczu eh.... anyway.

Ja nie miałem wychowania ze strony ojca, więc to nie jest tak, że rodzic zaprogramuje, albo nie i tak idziesz w świat. Idąc w świat utrwalasz sobie swój własny fundament.

Prędzej bym tu widział osoby, które dają sobie prać łeb współczesnym mediom.

Wiadomo, czynnik ojca jest ważny. Ale to tylko wsparcie, rady, inspiracja, lub nie. Jeśli facet ma charakter, to sam sobie układa klocki
  • Odpowiedz
  • 0
@FotDK: jasne, zgadzam się z Tobą i Twoją uwagą, że ojciec to nie jedyny czynnik.

„Wychowany bez ojca” odnosi się być może bardziej do wychowania bez męskiego wzoru dla chłopca, tym wzorem może być również starszy brat, kuzyn, wujek czy przyjaciel. Nie jest to według mnie „programowanie” jak to ująłeś, tylko bardziej inspiracja czy przykład zachowania
  • Odpowiedz
@erni13


@Matpiotr: Strzał w pysk na parkingu to odrazu samosąd?


samosad to wymierzenie lub wykonanie kary przez osobę nieuprawnioną.

wydaje mi się że od tego żeby karać za niesportowa postawę na boisku jest sędzia, ewentualnie federacja a nie pilkarz, więc w tym wypadku to osoba nieuprawniona wykonała karę. Masz więc książkowy przykład samosadu. Wiem że ten kojarzy się z Wlodawą i zabójstwem ale tak nie musi być.

@T0pi5 Z drugiej strony
  • Odpowiedz
  • 11
@Bartekgkw I jak tu nie wierzyć w stereotypy, skoro typ od pytania o zgodę żony czy może komuś jebnąć jest grubszy, ma lysine na pół głowy i brodę, wygląd sojaka z memow xD

Valverde dobrze zrobił, dla obrony honoru żony, dla swojego poczucia własnej wartości i dla ukrócenia takich trashtalków poniżej poziomu. W idealnym świecie według krytyków powinien się spłakać na konferencji prasowej, donieść do federacji i potem iść na terapię jako
  • Odpowiedz
@erni13: co, jak jakiś znajomy w robocie powie ci coś co cię zagotuje (nie mówię o tym co powiedział Baena bo to #!$%@?ństwo) to uważasz że masz prawo mu #!$%@?ć na parkingu?
  • Odpowiedz
  • 2
@Bartekgkw to raz, dwa żyjemy w czasach kiedy można kogoś obrażać bez konsekwencji, czy to anonimowo przez internet, czy to np. prowadząc auto, wszyscy to debile i kretyni. Kiedyś słowa miały większą wartość, a teraz każdy kto zrobi przykładowo literówkę to idiota... A ja jestem 40+ i wale w pysk z otwartej bez zapowiedzi jak ktos mnie zwyzywał ...
  • Odpowiedz
@Beeercik: co to w ogóle za wyznaczanie jakiś granic co komuś mówić a co nie xD? A co jak dla kogoś taka granica będzie nazwanie głupkiem? Wtedy tez kogoś takiego będziesz tłumaczył? Skoro zrobił to co uważa za słuszne to niech poniesie konsekwencje (które słusznie będą dosyć surowe).
@erni13 To jest jak najbardziej samosąd. Najpierw stwierdzisz, ze strzał w ryj to nic takiego. Potem stwierdzisz, ze zakatowanie kogoś prawie na smierć
  • Odpowiedz
A co jak dla kogoś taka granica będzie nazwanie głupkiem?


@RudyZibi: Ale to nie temat 'a co by było gdyby' tylko rozmawiamy o konkretnej sytuacji i konkretnych słowach Baeny życzącego śmierci nienarodzonemu jeszcze synowi Valverde, nie o skatowaniu go za pokazanie Fede języka.

Skoro zrobił to co uważa za słuszne to niech poniesie konsekwencje


A ktoś tutaj napisał, że Fede nie powinien ponieść konsekwencji?

Potem stwierdzisz, ze zakatowanie kogoś prawie na
  • Odpowiedz