Wpis z mikrobloga

@kubekdudek: kupowałem ostatnio pierwsze ciuchy i po długich namysłach wziąłem kurtkę Richa (rozważałem Touareg 2 i Scirocco), rękawice aplinestars na lato i richa z membraną na zimę, do tego spodnie bullit tactical i wysokie buty Icon Joker. Ich już chyba nie ma w produkcji, kolejnym wyborem był TCX z goretexową membraną. Zależy też w jakich miesiącach chcesz jeździć.
@kubekdudek: Jeżeli masz możliwość to ja bym przeszedł sie po lumpeksach w mieście czesto jest odzież motocyklowa za 50-200zł kurtki skórzane z protektorami, rekawice nowe +-200zł gacie jak coś w lumpie znajdziesz to spoko jak nie to 500zł minimum na jakies znośne, kask już masz to zostaja buty, tutaj też najlepiej iść do motocyklowego ale za 300-400 już coś kupisz co pojezdzi 2 sezony
Co polecicie w budzecie do 2k żeby sie ubrac porzadnie na motocykl


@kubekdudek: XD, albo 2k albo porządnie, tylko buty+rękawice w kategorii "porządnie" to będzie już jakieś 1.5k
(tak wiem, na tagu mnóstwo "ekspertów" którzy dopiero odkryją że buty za 300zł są gównem i nic nie chronią albo że kurtka/kombinezon nie ma ochraniaczy tylko pianki wypełniające... nikt nikomu nie zabroni oszcz... kupić 2 razy ;) )
@kubekdudek: w tym budżecie to raczej ciężko, ale powiedzmy na miasto ujdzie:
kurtka i spodnie casual z xlmoto w promocji:
https://www.xlmoto.pl/campaign/motorcycle-clothing-bundle-deal 399zł
dobre buty wysokie (schowasz pod spodnie) to Axo MG2 499zł
rękawice Alpinestars SP-8 - 449zł
Kask HJC C70 750zł
To masz razem 2097zł i masz spoko zestaw na początek (możesz dokupić lepsze ochraniacze do kurtki ewentualnie).
Potem kupisz sobie do tego kombi (spodnie+kurtkę) i masz tak naprawdę wszystko co
@kubekdudek:

to według ciebie ile trzeba wydać na stroj i sam kask?


w ogóle nie trzeba, można jeździć w trampkach i skórzanej kurtce po tacie (albo np. to co poleca @kipowrot czyli https://www.xlmoto.pl/campaign/motorcycle-clothing-bundle-deal - z ochraniaczami poziom "prawie nieistniejące")

nie wiem jaki jest minimalny sensowny budżet dzisiaj, natomiast 2k to napewno śmiech - aczkolwiek każdy wycenia inaczej swoje zdrowie/życie
zobacz sobie ile kosztują same markowe ochraniacze i będziesz wiedział że przykładowo