Wpis z mikrobloga

#dzikitrener wywołał inbe, uchodźcy, którzy rok temu przybyli do Polski gdy wydawało się, że Ukraina zaraz upadnie dzisiaj wracają na Ukrainę bo front się ustabilizował a szanse na upadek Ukrainy są niskie, a nawet zerowe.
Hurr durr teraz to ja chcę uchodzców! xD
Ktoś może zapytać - skąd ta inba?
Nie wiem nie pytajcie, już wyjaśniłem xd
Rok temu wszyscy zastanawialiśmy się kiedy Rosja wejdzie do Kijowa, a dzisiaj zastanawiamy się kiedy Ukraina odbije Krym, to chyba wyczerpująca odpowiedź na pytanie - dlaczego Ukraińcy wracają do miejsca z którego uciekli.
Niby proste, ale dla 700 tysięcy idiotów którzy tego typa oglądają to wielka sensacja i coś niesamowitego xd
I zamiast się cieszyć że wyjeżdżają bo i tak nie chcieli Ukraińców w Polsce, postowali wysrywy o ukrainizacji polski I banderze to teraz mają problem że Ukraińcy wyjeżdżają xD

#ukraina #neuropa #bekazprawakow
  • 16
@NaczelnyWoody mi tam jedną z rzeczy która przeszkadza w ukraincach to to ze pisowcy dają im kasę, pięcet plusy i inne gówno zapomogi, chyba że teraz sytuacja się zmieniła i już nic nie dostają
@TheSznikers i tak nic nie powinni dostawać, ogolnie Polacy tez nic od państwa nie powinni dostawać, jestem osobą która jest za zniesieniem jakiejkolwiek pomocy finansowej dla osób dorosłych, zdrowych, widząc codziennie ile moja matka musi #!$%@?ć żeby opłacać podatki czuje neinawisc do każdego nieroba polaka czy ukrainca, którzy jedyne co umieją zrobic w życiu to pasożytować
@MrMas: Czyli chcesz wypowiedzieć konwencję genewską?
Poziom aktywności zawodowej Polaków i Ukraińców jest taki sam. Płacą podatki i wkładają więcej niż wyjmują bo emerytur nie biorą.
Zastanowiłeś się kiedyś, dlaczego putin tak łatwo mógł urobić społeczeństwo w kierunku wojny? Skąd miał chętnych do wojaczki? Jak wpływa na to duże rozwarstwienie społeczne i olbrzymia masa biedaków?
@MrMas: Wiesz, Ukraińcy przetrząsali telefony poległych i jeńców i motyw finansowy był widoczny w przeciwieństwie do "patriotycznego".
A policz sobie sam. Składki ZUS płaci 700 tys. Ukraińców, olewamy umowy o dzieło, pracę na czarno itp. Przyjmujemy, że wszyscy pracują za najniższą krajową. Jeden pracownik z najniższą krajową daje wpływy do systemu na poziomie 18 tys zł rocznie. to nam daje jakieś 13 mld zł z opodatkowania i ZUSów, NFZ, PIT itd.
@Dawul: https://www.money.pl/gospodarka/ukraincy-zaplacili-10-mld-zl-podatku-w-polsce-mowienie-o-samych-wydatkach-jest-nieuprawnione-6826405015774849v.html

W przypadku Ukraińców trzeba patrzeć na to, co wydajemy i na to, co dostajemy. Wydaliśmy 3,5 mld zł na pomoc Ukraińcom, ale z wyliczeń wiceprezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosza Marczuka wynika, że z ich podatków zyskaliśmy 10 mld zł. Wiele z tych pieniędzy zostało wydanych z prywatnych środków Polaków. Ale ten bilans nie pokazuje całej prawdy, bo wydajemy sporo środków na edukację i służbę zdrowia. Jak zrobimy rachunek, to