Wpis z mikrobloga

Polecacie mieszkać żyć studiować pracować w #krakow ?
Jest tam coś fajnego wgl?
Bo tak mi się od zawsze w głowie stworzył jego obraz jako spokojnego starego nudnego miasta XD
A tu 800k mieszkańców... Byłem ze dwa razy ale do punktu jechałem coś załatwić także mało chyba widziałem XD
Jedyna obserwacja ogromy ruch samochodowy ale byłem chyba w godzinach szczytu i dziury na drogach spore i w jednym miejscu trzeba było ustąpić pierwszeństwa żeby się włączyć do ruchu samochodom z dwóch jezdni plus tramwajowi które tam zapee3falały srogo XD Stres był XD Bez świateł skrzyżowanie jak dla mnie bardzo niebezpieczne czemu tam nie ma świateł...XD
Edit Aleja Solidarności | Ujastek Mogilski tam jest maskara skręcić w lewo na Solidarności.

#przegryw #polska #polskiedrogi
Pobierz
źródło: temp_file.png5162093473692121214
  • 15
@LonNon: to jest najbardziej pato skrzyżowanie w krk - w #!$%@? ruch ale bez świateł. Dopiero jak ktoś #!$%@? w kogoś i zabije to zrobią światła.

Co do krk, miasto jak miasto. Jak chcesz studiować to jest dużo klubów, akademików, imprez, koncertów etc. jak chcesz się uczyć to, są jak na polskę, dobre uczelnie. Pracy też jest sporo, bo do krk sporo korpo się przeniosło.
Generalnie, to samo można napisać o
@lubie_moderacje_2

Nwm taki Rzeszów np mi się wydaje ciekawszy nwm czemu XD...Chyba ogólnie wygląd..

Stoję w korku do tego lewoskrętu i się zastanawiam po co ja tu sie wpie33dlałem i co tu się w ogóle odp33dala co za miejsce nie do życia przecież mnie ten tramwaj #!$%@? jak się tam na środku zatrzymam XD
Ostatecznie się udało XD ale było ciężko XD
Jeździsz tamtędy są jakieś tipy jak to przejechać spokojnie i
@norman-odyniec

Jak się jeździ po tym cudownym skrzyżowaniu? XD

Dwa skąd przybyłeś do KrK? Znałeś kogoś w mieście czy na nieznane pojechałeś?
Od czego zacząłeś ? :D
Dlaczego Kraków?
@LonNon:
1. Mieszkam praktycznie po drugiej stronie miasta, więc tam nie jechałem
2. Z krk do domu rodzinnego mam jakieś 60km
3. Znałem jedynie ludzi z moich okolic, którzy też wybrali Kraków na miejsce do życia, potem dopiero poznałem ludzi z innych stron Polski
4. Zacząłem od wynajęcia mieszkania z 2 ziomkami, byłem chwile na studiach dziennych, ale #!$%@?łem je żeby pracować i poszedłem na zaoczne bo bycie biednym studentem na
@LonNon: Najlepiej to ominąć, nie wiem gdzie i skąd jedziesz, ale skoro skręcasz w lewo w solidarności to pewnie z s7 jedziesz - zjedź se wcześniej jak ci zaznaczyłem to będziesz miał normalne skrzyżowania
Tam się wytworzyło jakieś nie pisane prawo że jeden skręca w lewo z solidarności w ujastek a potem jeden skreca w lewo z ujastka w solidarność i tak się jakoś to kręci xD
Pobierz
źródło: Capture3
@LonNon: do tramwajów to się przyzwyczaisz, po roku jeżdżenia po kazdym mieście z tramwajami nie będziesz o tym nawet myślał.
Kraków jest fajny dla studentów, plusy to takie że jest tam dużo uczelni i dużo studentów, łatwo o pracę, dobre połączenia krajowe i miedzynarodowe, góry są blisko.
Jeden z największych plusów dla singla to Kraków jest jednym z niewielu miast gdzie jest dużo singilelek i łatwiej dziewczynę znaleźć, statystycznie.
@LonNon odradzam krakow ze względu na kiepska komunikację miejska, wieczne korki i wysokie ceny mieszkań, również wynajmu. Sama pochodzę z krakowa, a aktualnie zastanawiam się czy stąd nie wyjechać. Plusy Krakowa ma każde inne duże miasto- dużo restauracji, klubow, kin, wydarzen.
A to skrzyżowanie jak się przyzwyczaisz to wcale nie jest takie dramatyczne xd
@LonNon: akurat to skrzyżowanie pomimo ogromnego ruchu działa płynnie i nigdy tam żadnego wypadku nie widziałem. Światła to dopiero by to zakorkowały na amen.
I tak będzie to przebudowane niebawem.
Jeżeli wziąć średnia z jakości edukacji, możliwości zawodowych, imprez i atrakcji kulturalnych to Kraków moim zdaniem wypada najlepiej ze wszystkich dużych miast.
Oczywiście, są mankamenty (wspomniane korki czy np. smog, który na szczęście się zmniejsza) ale ogólnie polecam.
Co do korków - sugeruję zmianę środka komunikacji. Samochodem jeżdżę raz na 2 miesiące może a tak to zbiorkom, hulajnogi, motocykl....
@Mirkova: Kraków ma kiepska komunikację miejską? Chyba jak mieszkasz na zadupiu. Mieszkając obok tramwaju to na luzie dojeżdżasz gdzie chcesz.

W innych miastach bywa gorzej.

Co do samego miasta - mi się bardzo podoba. Dużo możliwości rozwoju, lotnisko blisko także można od razu gdzieś wyskoczyć, no i blisko też w góry ( ͡° ͜ʖ ͡°)