Aktywne Wpisy
MokrySuchar +98
Jest jakiś chętny reprezentant tagu #famemma wystąpić na Bitej Śmietance?
Oferujemy mysteryboxa i koszulkę (+koszty transportu).
Oferujemy mysteryboxa i koszulkę (+koszty transportu).
anysz +667
Aktywne Znaleziska
Zawiera treści 18+
Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.
------------------------------------------------------------------------------
Link do wołania
Znalezisko do zakopywania
Strona z oryginałem
--------------------------------------------------------------------------------------
Najważniejsze informacje
-Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko i prezydent Rosji Władimir Putin spotkali się w Moskwie 5 i 6 kwietnia w celu omówienia dalszej integracji państw, przy czym Putin prawdopodobnie skupiał się na wzmocnieniu rosyjskiej kontroli gospodarczej nad Białorusią.
-Łukaszenko wygłosił przemówienie, które wskazuje, że nie ma on zamiaru dalej angażować Białorusi w działania wojenne Rosji.
-Rosyjscy dowódcy podobno tworzą wyspecjalizowane jednostki wielkości kompanii (100 osób) przystosowane do walk miejskich, co ma ograniczyć straty i angażować mniejszą ilość jednostek w działaniach w trudnym terenie. Rosyjskie siły prawdopodobnie rozmieszczą te jednostki nazywane "Burza Z" wzdłuż gęsto zabudowanej linii frontu Awdijiwka-Donieck.
-Chiny nadal dystansują się od wsparcia dla Rosji i pokazują, że istnieją granice deklarowanego "bezgranicznego" partnerstwa, ale nie do tego stopnia, że można ich uznać za bezsprzecznie neutralną stronę w tej wojnie.
-Siły rosyjskie przeprowadziły ograniczone ataki naziemne wzdłuż linii Kupiańsk-Kreminna.
-Siły rosyjskie kontynuowały ataki naziemne w Bachmucie i okolicach oraz wzdłuż linii Awdijiwka-Donieck.
-Ukraińscy urzędnicy poinformowali, że siły rosyjskie są w stanie utrzymać odpowiednie tempo ostrzału artyleryjskiego w priorytetowych obszarach frontu, ale czynią to kosztem innych sektorów.
-Siły rosyjskie mogły przenieść znaczne ilości sprzętu z okupowanego Krymu w celu wzmocnienia obrony na południu Ukrainy z obawy przed kontrofensywą.
-Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu odwiedził przedsiębiorstwa w obwodzie niżnonowogrodzkim, aby monitorować realizację państwowych zamówień wojskowych.
- Putin odbył prywatne spotkania z rosyjskimi władzami okupacyjnymi.
-------------------------------------------
Wstęp
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko i prezydent Rosji Władimir Putin spotkali się w Moskwie 5 i 6 kwietnia w celu omówienia dalszej integracji państw związkowych, przy czym Putin prawdopodobnie skupiał się na dalszym wzmacnianiu rosyjskiej kontroli gospodarczej nad Białorusią. Putin i Łukaszenko rozmawiali w cztery oczy 5 kwietnia i uczestniczyli w posiedzeniu Najwyższej Rady Państwowej Państwa Związkowego 6 kwietnia, aby omówić działania integracyjne w zakresie bezpieczeństwa, gospodarki, obrony, kultury i kwestii humanitarnych. Putin stwierdził, że rosyjscy i białoruscy urzędnicy zrealizowali 74% z 28 planowanych punktów integracji Państwa Związkowego i zwrócił uwagę na stworzenie w przyszłości wspólnego systemu podatkowego, dalsze działania na rzecz ustalenia ogólnych standardów dla przedsiębiorstw przemysłowych i ujednolicenie ustawodawstwa handlowego. Putin i Łukaszenko zaznaczyli, że ich urzędnicy koncentrują się na próbach substytucji importu (prawdopodobnie w celu złagodzenia zachodnich sankcji) i wspieraniu przemysłu mikroelektronicznego. Putin stwierdził, że urzędnicy kontynuują proces tworzenia wspólnego rynku ropy i gazu oraz pracują nad przygotowaniem umowy o utworzeniu jednolitego rynku energetycznego. Kreml kontynuuje wieloletnie starania o przejęcie elementów białoruskiej bazy przemysłowej sektora obronnego, a oba państwa prawdopodobnie wykorzystują działania na rzecz integracji gospodarczej, aby wzmocnić próby unikania sankcji. Putin i Łukaszenko podkreślili również wzmocnienie współpracy gospodarczej, aby uspokoić opinie publiczną z obu krajów fałszywie zapewniając zachodnie sankcje nie będą miały długoterminowych negatywnych konsekwencji.
Putin i Łukaszenka podczas spotkania w cztery oczy oraz na posiedzeniu Najwyższej Rady Państwowej omawiali również kwestie bezpieczeństwa, jednak oficjalne odczyty oferowały niewiele konkretów na temat tych rozmów. Putin i Łukaszenko stwierdzili, że rosyjscy i białoruscy urzędnicy rozpoczęli prace nad Koncepcją Bezpieczeństwa Państwa Związkowego, ale nie podali szczegółów, co zawierałby ten dokument. Łukaszenko stwierdził, że działa już jeden wspólny regionalny system obrony powietrznej, nawiązując prawdopodobnie odnosząc się do niedawnego rozmieszczenia na Białorusi rosyjskich systemów obrony powietrznej S-400. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył 6 kwietnia, że Łukaszenko i Putin nie rozmawiali o umieszczeniu rosyjskiej strategicznej broni jądrowej na Białorusi.
Łukaszenko wygłosił przemówienie, które wskazuje, że nie ma on zamiaru angażować Białorusi w bezpośrednia działania wojenne. Łukaszenko stwierdził, że NATO zwiększa swoją obecność wzdłuż granic a Zachód rozpętał wojnę informacyjną, polityczną i gospodarczą przeciwko Białorusi i Rosji. Łukaszenko już wcześniej stosował taką retorykę, próbując uzasadnić opieranie się naciskom Kremla, unikając zaangażowania w konflikt, argumentując, że Białoruś musi chronić zachodnią flankę obu państw. ISW stale opisywało, dlaczego Łukaszenko pozostaje niechętny do dalszego angażowania Białorusi w wojnę na Ukrainie. ISW oceniało wcześniej, że Łukaszenko coraz bardziej traci pole manewru w rozmowach z Rosją w związku z prowadzoną przez Kreml kampanią nacisku na sformalizowanie rosyjsko-białoruskiego państwa związkowego. Łukaszenko musi godzić się na dalsze działania integracyjne co pozwala mu odrzucać żądania dotyczące bezpośredniego udziału sił białoruskich w wojnie Rosji z Ukrainą.
Rosyjscy dowódcy podobno tworzą wyspecjalizowane jednostki wielkości kompanii (około 100 żołnierzy) przystosowane do walk w miastach, aby wzmocnić zmniejszoną skuteczność bojową rosyjskich jednostek. Ukraiński oficer rezerwy ujawnił 6 kwietnia przechwycony dokument szczegółowo opisujący rekrutację personelu (który otrzymuje status rezerwistów BARS) w celu utworzenia nowych kompanii "Burza Z" w ramach 8 Armii Ogólnowojskowej (Południowy Okręg Wojskowy) i 1 Korpusu Armijnego, sił zbrojnych Donieckiej Republiki Ludowej. Każda kompania "Burza Z" jest oddzielną od konwencjonalnych jednostek strukturą tworzoną z nowo zwerbowanych rezerwistów i działająca obok już istniejących pułków i brygad, zamiast łatać dziury w jednostkach czy zapewniać specjalistyczne szkolenie kompaniom szturmowym. W tej chwili nie jest jasne, w jaki sposób te jednostki "Burza Z" wpasowują się w rosyjskie struktury dowodzenia na poziomie batalionu i wyżej oraz dlaczego rosyjskie jednostki tworzą nowe kompanie, kontynuując stałą tendencję do rozbijania doktrynalnych struktur jednostek. Każda kompania składa się ze 100 osób, podzielonych na cztery grupy sztormowe (każda po 10 osób), cztery grupy wsparcia ogniowego (każda po 10 osób), 2 dowódców, 5 osób w grupie inżynieryjnej, 8 w grupie rozpoznawczej, 3 w ewakuacji medycznej oraz 2 do obsługi dronów. Kompanie "Burza Z" przeznaczone są do prowadzenia miejskich operacji bojowych lub operacji w trudnym terenie w celu zdobycia ważnych i strategicznych obiektów, takich jak twierdze, stanowiska dowodzenia i centra komunikacyjne. Ukraiński oficer rezerwy zauważył, że personel, który obsadza te kompanie, otrzymuje od 10 do 15 dni szkolenia doskonalącego, co jest zbyt krótkim okresem czasu, aby odpowiednio wyszkolić personel (nawet jeśli mowa o rezerwistach z pewnym doświadczeniem) do wykonywania skomplikowanych zadań bojowych.
Kompanie "Burza Z" będą prawdopodobnie rozmieszczone przede wszystkim wzdłuż gęsto zabudowanych obszarów na linii frontu Awdijiwka-Donieck, gdzie jednostki Południowego Okręgu Wojskowego są zaangażowane w ciągle nieudane operacje ofensywne. Ukraiński oficer rezerwy stwierdził, że dokument opisuje proces utworzenia kompanii "Burza Z" w różnych oddzielnych brygadach strzelców zmotoryzowanych 1 Korpusu Armijnego (siły Donieckiej Republiki Ludowej) oraz pułków strzelców zmotoryzowanych, pułków czołgów i oddzielnych brygad strzelców zmotoryzowanych ze 150 Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych (część 8 Armii Ogólnowojskowej). ISW zaobserwowało duże zaangażowanie sił DRL wzdłuż całej linii frontu Awdijiwka-Donieck i zauważyło, że 150 Dywizja Strzelców Zmotoryzowanych była szczególnie aktywna w Marjince, na południowo-zachodnich obrzeżach Doniecka. Rosyjskie operacje ofensywne na tym obszarze są w dużej mierze nieudane i nie zdołały zapewnić większych postępów. Rosyjskie dowództwo wojskowe może dążyć do utworzenia kompanii "Burza Z" i dołączenia ich do już zaangażowanych jednostek, aby wzmocnić niewielkie sukcesy taktyczne i zachęcić do dalszych operacji ofensywnych, ale ze względu na chaotyczny charakter dotychczasowych przejściowych jednostek rosyjskich, a także już zdegradowaną jakość i słabe morale, wszechobecne w jednostkach DRL na tym obszarze, jest mało prawdopodobne, aby użycie tych formacji dało siłom rosyjskim na tym froncie znaczącą przewagę ofensywną.
Chiny nadal retorycznie dystansują swoje poparcie dla Rosji i pokazują, że istnieją granice deklarowanego "bez ograniczeń" partnerstwa rosyjsko-chińskiego, choć daleko im do neutralnej strony w tej wojnie. Prezydent Francji Emmanuel Macron spotkał się z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie 6 kwietnia i wezwał Xi do "przywołania Rosji do rozsądku" i "zaprowadzenia wszystkich do stołu negocjacyjnego." Xi stwierdził, że Chiny "opowiadają się za rozmowami pokojowymi i dążą do politycznego rozwiązania", nie wchodząc jednak w znaczące szczegóły ani nie przypisując winy. Utrzymywany przez Chiny neutralny status i trwające rozmowy z zachodnimi liderami, odmowa jawnego potępienia Zachodu oraz minimalizacja relacji z Rosją i brak konkretnego wsparcia dla niej są prawdopodobnie źródłem ciągłej frustracji dla rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, jak wcześniej oceniało ISW. Niejednoznaczne komentarze Xi nie wskazują na poważne intencje Pekinu, by jawnie naciskać na Rosję, by zakończyła inwazję na Ukrainę, co byłoby konieczne do poważnych rozmów pokojowych.
--------------------------------
#ukraina #wojna #rosja #codziennyisw #bialorus #militaria #wagner #wojsko #putin #prigozyn
6 kwietnia siły rosyjskie przeprowadziły ograniczone ataki naziemne wzdłuż linii Kupiańsk- Kreminna. Materiał geolokalizacyjny opublikowany 2 kwietnia wskazuje, że siły rosyjskie prawdopodobnie osiągnęły marginalne korzyści na północny zachód od Kuzemiwki (15 km na północny zachód od Swatowa). Rzecznik rosyjskiego Zachodniego Zgrupowania Sił Zbrojnych (Zachodniego Okręgu Wojskowego) Siergiej Zybiński twierdził 6 kwietnia,
6 kwietnia siły rosyjskie kontynuowały ataki naziemne w Bachmucie i okolicach. Materiał geolokacyjny zamieszczony 6 kwietnia pokazuje, że siły rosyjskie dokonały niewielkiego postępu w centrum oraz na północ od drogi T0504. Kolejny materiał geolokacyjny zamieszczony 6 kwietnia pokazuje, że siły ukraińskie odpierały ataki naziemne Grupy Wagnera na południe od Iwaniwska (6 km na zachód od miasta). Ukraiński Sztab Generalny
Siły rosyjskie mogły przenieść sprzęt z okupowanego Krymu na pozycje na południu Ukrainy z obawy przed ukraińską kontrofensywą. Zdjęcia satelitarne pokazują zniknięcie znacznej ilości opancerzonych wozów bojowych, czołgów i holowanych systemów artyleryjskich z magazynu w Medwediwce (20 km na północny wschód od Dżankoj wzdłuż drogi M18) między 17 marca a 5 kwietnia, choć ISW nie może dokładnie określić gdzie
Minister obrony Siergiej Szojgu odwiedził 6 kwietnia przedsiębiorstwa obwodzie niżnonowogrodzkim, w tym Zakłady Budowy Maszyn Arzamas, w celu monitorowania realizacji zamówień państwowych w dziedzinie obronności. Wizyty Szojgu są prawdopodobnie częścią trwających działań mających na celu zbadanie problemów trawiących przemysł obronny a także ożywienie i przywrócenie mu dobrego imienia. Rosyjskie Ministerstwo Obrony wzmocniło doniesienia przedsiębiorstw przemysłu obronnego o kilkukrotnym zwiększeniu produkcji amunicji i wdrożeniu programu dalszej rozbudowy mocy
Prezydent Rosji Władimir Putin odbył 6 kwietnia spotkania w cztery oczy z rosyjskimi władzami okupacyjnymi. Szef Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin oświadczył 6 kwietnia, że omówił z Putinem kwestie związane z zaopatrzeniem w wodę, budową dróg i rozbudową infrastruktury kolejowej w celu lepszej łączności z Rosją. Szef Ługańskiej Republiki Ludowej Leonid Pasechnik oświadczył, że omówił z Putinem kilka kwestii dotyczących usług socjalnych, mieszkaniowych i komunalnych, a
Komentarz usunięty przez moderatora
W praktyce to nie.
@Kagernak: przemysł wojenny*