Wpis z mikrobloga

Najbardziej plusowany wpis w gorących, troll i manipulator @mango2018 podał informacje wyssane z palca jak to ci rolnicy jeżdżą 700+km z przyczepą 20 tonową 40km/h i wywożą zboże do Niemiec i Francji dzień i noc byleby polak z głodu umierał no i ta dwukrotnie wyższa cena jak w polsce rozumiecie to? macie to w innych branżach?

Oczywiście jak zwykle jakakolwiek grupa zawodowa skrzykneła się żeby walczyć o swoje to trzeba ich odrazu tępić w zarodku żeby czasem inne grupy zawodowe nie odważyły się protestować. Tak samo było w przypadku strajków lekarzy. Pięknie wychowywujemy przyszłe pokolenia żeby bały się upominać o to co im się należy...

Dziwi mnie jedynie skąd tyle plusów czy to przez te wszystkie gadanie o tych dotacjach i nie wiadomo ilu milionach przygarniętych przez pazernych rolników? Wczoraj był wpis w gorących(którego nie moge znaleźć) jak młodzi chcą głosować na konfederacje i wyjść z unii europejskiej, autor zwrócił się do nich żeby zobaczyli na te wszystkie tabliczki w ich powiatowych miastach na których jest napisane "Sfinansowane przy pomocy środków z unii europejskiej" to podpowiem że analogiczna sytuacja dotyczy rolnictwa.

Ps. te skupy które sprzedawały zboże za granicę do Niemiec i Francji są własnością ludzi którzy należą do twojej ulubionej partii.
#polska #ukraina #wojna #rolnictwo
Harirrmal - Najbardziej plusowany wpis w gorących, troll i manipulator @mango2018 pod...

źródło: PQcfv4F

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@Harirrmal: A potem, no dlaczego ludzie nie wychodzą na ulicę, dlaczego nie protestują? Jak schemat cały czas jest taki sam - protestujesz: jesteś złodziejem, leniem, oszustem, naciągaczem. Przerabiali to lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, teraz przyszła kolei na rolników.
  • Odpowiedz
@PomocnikBob: czasy covida gdzie wszystko było #!$%@? bo było tak że w jedną strone dało się coś wysłać a w drugą nie, wszyscy mówią o poprzednim roku i obecnym a ty wszędzie sie wpieprzasz z informacją sprzed 2-3 lat niedotyczącą tematu xD


@siodemkaxx: o czym ty mi tutaj piszesz xD jakie 2-3 lata, jaki covid, jak jeszcze niecałe półtora roku temu były informacje o bardzo niskim stanie krajowego
  • Odpowiedz
@PomocnikBob: nie ma znaczenia to że w 2020 i 2021 roku był rekordowy eksport, bo jak jest zapotrzebowanie i pszenica sie opłaca to sie ją sieje, to nie uprawa wieloletnia którą sadzisz i zbierasz przez 20 lat na jednym polu, w 2020 mogły być puste magazyny a w 2022 mogło w nich brakować miejsca nawet bez importu czy eksportu
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: Z 3 stycznia może być? xDDD https://www.wrp.pl/ogromny-wzrost-wartosci-eksportu-zboz-z-polski/

Największym odbiorcą naszych zbóż w ubiegłym roku były Niemcy, które odpowiadają za 1/3 naszego wolumenu eksportu pszenicy i 48 proc. kukurydzy. Duże ilości naszej pszenicy popłynęły do Afryki i Arabii Saudyjskiej.


Jeśli zaś chodzi o kukurydzę to znajdowała ona nabywców wyłącznie w Europie.

Należy jednak zaznaczyć, że duży udział w polskim eksporcie zbóż ma ziarno z Ukrainy; miesiąc temu minister Henryk Kowalczyk
  • Odpowiedz
@Quardoz: to jest dramat, przyjdzie taki pajac, przeczyta jeden artykuł i już robi za eksperta od rolnictwa. A bo dopłaty, a bo drogie traktory, a bo pazerni. Część to poprostu debile, którzy tutaj na rolników srają od dawna, a część to nowy narybek bo zboże idzie z Ukrainy, no to wiadomo że jest płacone żeby bronić świętego zboża ukraińskiego.
  • Odpowiedz
@PomocnikBob: nie ma znaczenia to że w 2020 i 2021 roku był rekordowy eksport, bo jak jest zapotrzebowanie i pszenica sie opłaca to sie ją sieje, to nie uprawa wieloletnia którą sadzisz i zbierasz przez 20 lat na jednym polu, w 2020 mogły być puste magazyny a w 2022 mogło w nich brakować miejsca nawet bez importu czy eksportu


@siodemkaxx: kluczysz i kluczysz. Tu nie chodzi o rekordowe
  • Odpowiedz
ym czasie nasze magazyny był puste, młyny alarmowały i apelowały o zwolnienie rezerw krajowyc


@PomocnikBob: nie były i nie ma to znaczenia, to ty wysrywy piszesz bez źródeł i bez argumentów, robisz nagonke na rolników nie mając pojęcia o rynku rolnym tym bardziej o rynku zbóż xD

ie widziałem aby rolnicy ruszyli ze sprzedażą zbiorów magazynowanych, a dalej pchali zboża do skupów które eksportowały to za
  • Odpowiedz
@PomocnikBob: źródło daj bo dałeś źródło odnośnie 2021 roku, niemcy niczego nie zapełniały ukraińskim zbożem, skończ te wysrywy pisać xD

@PomocnikBob: no i to co wrzuciłeś to odpowiedź na które z moich pytań? xD wyeksportowaliśmy nawet mniej niż w 2021 więc sam sobie zaprzeczyłeś xD


@siodemkaxx: sam już nie wiem o co pytasz i czego oczekujesz
  • Odpowiedz
@PomocnikBob: to ja nie wiem o co ty sie spłakujesz? rolnicy mają pełne prawo protestować, a wy nie macie prawa tego krytykować bo nie ma do tego żadnych podstaw i argumentów, mam nadzieje że dobrze wam chociaż płacą że dzień i noc od paru dni taką nagonke prowadzicie xD
  • Odpowiedz
  • 0
@fukinloner: o kurde cos ty wykopał gosciu szkoda ze od 3 lat o tym nikt nie slyszy i nawet nie wie co to jest XD ostatnie artykuły z 2020, może jakieś statystyki ile rolników z tego korzysta?
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: kończę dyskusję z tobą, nie ma to najmniejszego sensu, szkoda tracić czasu. Zadajesz pytania o źrodło, wysyłam Ci wszystko ładnie opisane, a ty wyskakujesz od dupy strony z innymi argumentami. Chciałeś podsumowanie 2022 roku, dostałeś i wyskakujesz że w sumie wyeksportowaliśmy mniej niż w 2021 xD Tak, bo Ukraina wkroczyła na miejsce zbytu i napełniła spichlerze Niemcom. Niech sobie protestują, nigdzie tego nie negowałem, natomiast śmieszą mnie argumenty o
  • Odpowiedz
@Harirrmal: zmienili chyba nazwę w międzyczasie albo ich ktoś kupił:
masz inny portal (jest ich od **ja)
https://agro-market24.pl/
dodatkowo nawet jak jesteś zacofanym rolnikiem z Podlasia to też możesz sprzedać do młyna, producenta, skupu lub pośrednika albo przyspekulować i trzymać w magazynie czekając na wzrost cen.
  • Odpowiedz
@fukinloner: chłopie po prostu przestań się kompromitować. Odpuść, przecież i tak wiem, że nie znasz specyfiki wsi, nie musisz mi tego każdym postem udowadniać.
W jaki sposób się to ma czegokolwiek. Przecież i tak sprzedając zboże po niższej cenie nie mam pewności, że ono zostanie w Polsce, a nie jakiś pośrednik na mnie zarobi 200%. Mamy organizować jakieś grupy poszukiwawcze? O co ci gościu chodzi
  • Odpowiedz
kończę dyskusję z tobą, nie ma to najmniejszego sensu, szkoda tracić czasu. Zadajesz pytania o źrodło, wysyłam Ci wszystko ładnie opisane, a ty wyskakujesz od dupy strony z innymi argumentami. Chciałeś podsumowanie 2022 roku, dostałeś i wyskakujesz że w sumie wyeksportowaliśmy mniej niż w 2021 xD Tak, bo Ukraina wkroczyła na miejsce zbytu i napełniła spichlerze Niemcom. Niech sobie protestują, nigdzie tego nie negowałem, natomiast śmieszą mnie argumenty o racji stanu, gdzie
  • Odpowiedz
@pastor_manning:
Piszesz, że rolnik nie ma możliwości sprzedaży na rynku zagranicznym. Otóż ma. Nawet bezpośrednio, albo firmom handlowym (tym strasznym które operują też na Ukrainie i w całej Unii) oferującym (przynajmniej kilka lat temu) znacznie lepsze warunki. A z danych wynika, że większość tych pośredników zajmowała się eksportem głównie do Niemiec i Niderlandów. I to im na potęgę rolnicy sprzedawali w sezonie 20/21

O co ci gościu chodzi

o to
fukinloner - @pastor_manning: 
Piszesz, że rolnik nie ma możliwości sprzedaży na rynk...

źródło: yes-cannons-slow-market-tak-dziala-wolny-rynek-angielski-z-tuskiem

Pobierz
  • Odpowiedz