Wpis z mikrobloga

I to jest właśnie problem wśród ludzi.

Nie zdają sobie sprawy, że to, że w 2007 roku mieli 5 zł na godzinę a dzisiaj 20, nie wynika z zasług pisu czy nieumiejętności po.

Jak ktoś już wspomniał: Wzrost doświadczenia a więc wyższe zarobki, do tego Polska z każdym rokiem się bogaci, to naturalne, że zarobki są większe.

Równie
  • Odpowiedz
Za Tuska wyjechałem do Anglii do pracy żeby nie pracować za 5 zł/h

@BoroPrimorac: ciekawe, bo ja w 2009 dorabiałem sobie na szlugi za 7zł/h, a w 2012 już na etacie miałem 13zł/h. Bez żadnego doświadczenia w niczym.
  • Odpowiedz
@BoroPrimorac: Za Tuska żyłem beztrosko z optymizmem patrząc w przyszłość. Za Kaczyńskiego odczuwam wstyd i żenadę za ludzi przekupionych za nasze wspólne pieniądze oraz lęki i obawy przed religijnymi fundamentalistami
  • Odpowiedz
  • 1
@BoroPrimorac koniunktura światowa, Tusk też chomikował w budżecie

tak jak covid wpłynął na inflację, tak koniunktura na lepsze czasy za pis

ale zarobki ruszyły jednak mocno więc nie zgodzę się z samą kwestią doświadczenia
  • Odpowiedz
  • 0
aha, emigracja = bycie nieudacznikiem wg ciebie głupi dzieciaku?

@majkkali: nigdzie nic takiego nie napisałem. Jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Ale widzę zabolało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BoroPrimorac: u mnie też lepszy poziom teraz niż dawniej. Ale NIE DZIĘKI PISOWI. tylko pracy.
Gdyby teraz rządziło PO, to oszczędności na moim kooncie byłyby 3 razy wieksze.
Nie zabierałbyś żony do londynu tylko na karaiby.
  • Odpowiedz
@KEjAf: Popsuło się w 2022 roku:

Nominalnie dochód rozporządzalny wzrósł z 2061, 93 zł do kwoty do 2.249,79 zł, czyli o ponad 9,1 proc. Problem jednak w tym, że średnioroczna inflacja w 2022 roku wyniosła 14,4 proc., przez co realne dochody Polaków zmalały o 5,3 proc. W 2021 roku średnioroczna inflacja wyniosła 5,1 proc. ale nominalne dochody wzrosły o 7,4 proc. co oznacza, że był wyższy o 2,2 proc. od dochodu w 2020 roku.
  • Odpowiedz
@BoroPrimorac faktem jest, że na śmieciówkach panował niesamowity wyzysk w tamtych czasach i PiS mocno to ukrócił ale nie zmienia to faktu że to największe szkodniki jakie mogą rządzić obecnie.
  • Odpowiedz
@BoroPrimorac: A jeśli wybory wygra platforma, to ja będe mógł z pełną szczerością powiedzieć:

- Za PiSu pracowałem na ochronie za 8zł netto (w 2016)
- Za PO (2024) siedze w ciepłym biurze za 50zł netto

Taka mała różnica
  • Odpowiedz
Za Tuska wyjechałem do Anglii do pracy żeby nie pracować za 5 zł/h i móc utrzymać rodzinę… choć rozłąka mogła zagrozić tej rodzinie


@BoroPrimorac: Za PO to ja na telewizor zbierałem pół roku a teraz mogę kupić 4 w jeden miesiąc spokojnie.
  • Odpowiedz
Kilka milionów zostało i jakoś dało rade utrzymać rodzine. A wiele z nich nawet na dosyć wysokim poziomie.


@ejj Tak, może jeszcze wielu z nich trzymało kilka milionów w skarpecie na czarną godzinę. Weź nie bądź śmieszny i sprawdź ile wynosiła mediana na przestrzeni kilkunastu lat oraz spróbuj się zastanowić ile można było za to kupić, a potem ile zarabiało się na zachodzie i ile tamtejszy pieniądz był wart. Z góry
  • Odpowiedz