Wpis z mikrobloga

A ja pamiętam jak było rok temu, polskie młyny świeciły pustkami, groził nam kryzys, a największe piekarnie musiały sprowadzać pszenicę z USA.
Co zrobili wtedy polscy rolnicy? - pchali zboże do Niemiec i Francji i nawet nie chcieli słyszeć o sprzedaży polskim młynom, bo Niemcy płacili dwa razy tyle.
A jak firmy z Polski sobie w końcu ogarnęli dostawców, to wielki kwik rolników.
Rolnicy zasługują na taką samą pogardę jak górnicy, którzy w momencie największego zapotrzebowania na węgiel urządzili sobie strajk.
Dlatego zastanówcie się troszkę wykopki, o kogo tak ochoczo walczycie, bo ci sami rolnicy, którzy dziś kwiczą, że nie mogą sprzedawać zboża, rok temu mieli was totalnie w dupie i sprzedawali do Niemiec.

#polska #ukraina #wojna #rolnictwo
  • 155
@mango2018: no ok, tylko zakaz ma dotyczyć rynku wspólnotowego czy jak? Możemy importować zboże zboże z Ukrainy tylko niech przywrócą cło do ceny oraz żeby rolnicy ukraińscy spełniali te same normy co my w Unii. Zatem proszę o tabelę zabiegów jakie zostały wykonane na danej działce wraz z zabiegami chemicznymi 5 lat wstecz. Chcę zobaczyć dokumentację jak jej nie ma to są warunki ku temu żeby twierdzić, że ono nie nadaje
  • 0
@MC_Bono
Co do norm, to się zgodzę.
Co do zakazu import/eksport
Zakaz importu zboża do Polski, zakaz eksportu z Polski, również do UE.
Analogicznie ze wszystkimi produktami, bo właśnie czytam, że identyczny problem pojawił się z jajkami.

Chcesz, żeby Polska chroniła Twój biznes, dobrze, pod warunkiem, że będziesz sprzedawać jedynie na rynku polskim.

Dla mnie to bardzo uczciwa oferta
@mango2018: w tym momencie sam siebie okłamujesz mamy rynek wspólnotowy zatem możemy sprzedawać wewnątrz wspólnoty. Nie widzę sensu zamykania eksportu, porównałeś dwie różne sytuacje. Dlaczego mamy zakazać eksportu z Polski na rynek UE? Dopuściłeś się manipulacji i tyle, szkoda tylko, że w tak haniebny sposób. Czekam na dane, że u nas miało zabraknąć zboża i dane, że rolnicy eksportowali na zachód zboże. Wytłumacz się ze swojego postu, tego od Ciebie oczekuję.
@MC_Bono ale tu nie ma co dyskutować. Rolnicy protestują, bo ktoś im nagadał głupot i kazał zboże trzymać (my sprzedaliśmy zaraz po zniwach, bo jak polityk mówi aby trzymać, to wiedz że trzeba sprzedawać). Autor tematu jest wkurzony, bo mógł robić dobre deale, co jest zrozumiałe, bo ja nawet znajomym mówię, czego się dziwicie, że firmy chcą zarabiac ciągnąc towar tańszy? Przecież to logiczne i zrozumiałe.

Po prostu pkt widzenia zależy od
  • 0
@MC_Bono
no jak to dlaczego.
Skoro chcesz, żeby Polska chroniła Twój biznes, to chyba logiczne, że na służyć Polsce.
Węgry w 2022 zablokowały eksport zboża, więc dla chcącego, nic trudnego.
@elguaje: czekam aż pokaże dane bo to co napisał to manipulacja i tyle. Ile razy jeszcze mam pisać, że Ukraina nie jest w Unii, mamy swój europejski rynek ich zboże nie jest nam potrzebne. Kupili zboże ok, tylko bez cła tak jak była afera z zakupami aut to wszystko ciągnęli Ukry do siebie co się dało, aż zablokowali im to. Post to jawna manipulacja bez prawdziwych danych. Poziom ukranizacji wykopu to
@mango2018: ale przecież u nas nie brakuje zboża to co my mamy blokować? Czekam na dane i tyle, pewnie jesteś jakimś Ukraińcem, który podbudza atmosferę jedni przeciwko drugim i tyle. Zrób coś dobrego i usuń post bo zrobiłeś zarzutkę bez danych. Brniesz dalej bez argumentów.
  • 0
@MC_Bono
hmm.
No dobra.
To inaczej: skoro chcesz sprzedawać zboże do Niemiec, to OK, ale wtedy koniec KRUS, interwencyjnymi skupami. Zusik, klasa fiskalna, dochodowy i luz.
Polski podatnik dopłaca miliardy rocznie do rolnictwa, właśnie po to, żeby Polski obywatel miał tanie produkty.
chcesz sprzedawać swoje zboże do UE, spoko, ale jak każda firma, bez dopłat czy Krusu i innych benefitów
Czy taki układ będzie uczciwy?

Bo widzisz, ja jako podatnik czuje się
@mango2018: Dobrze, mogę płacić ten ZUS dla świętego spokoju i moja rodzina nawet opłacała podwójnie ZUS i KRUS bo mieliśmy inną jeszcze działalność i jakoś żyje. Natomiast piszę kolejny raz czekam na dane. Czy Ty czytasz ogólnie to co napisałeś, a zdajesz sobie sprawę ile europejscy podatnicy wyłożyli pieniędzy na Polskę i Ciebie? Zdajesz sobie sprawę ile my pobieramy pieniędzy na rozwój z budżetu europejskiego a ile wpłaciliśmy? W jakim Ty
  • 0
@MC_Bono
Oj nie tylko ZUS
Zero jakiegokolwiek wsparcia ze strony państwa.
Nawet jeżeli świat miałoby się zawalić.
Ja produkuje np: ooo szkło, butelki itp.
Uważasz, że to będzie uczuciwy układ, jak praktycznie nie będę płacić podatków, dostane dopłaty od podatnika, a później te butelki sprzedam do Niemiec za pośrednictwem, a w Polsce ceny butelek wywalą w kosmos.
Jednocześnie jak uda ci się załatwić tańsze butelki, to wyjadę spychaczami na drogi i będę
  • 1
@MC_Bono
No spoko.
A jak jestem producentem cementu i rząd zacznie mi dopłacać po to, aby Polacy mogli sobie tanio pobudować mieszkania. Ja je zbuduje bardzo tanio, ale zamiast sprzedawać Polakom, sprzedam je funduszowi, który odsprzeda je Duńczykom.
A jak ty załatwisz sobie tanio cement z Ukrainy, to wyjadę i publokuje ci drogi.