Wpis z mikrobloga

Miraski, sytuacja wygląda niepokojąco...
Od kilku dni zaczynają pojawiać się wszędzie tego typu artykuły, a w mainstreamowych mediach często porusza się temat schronów i działań w kryzysowych sytuacjach. Myślicie że może mieć to jakiś związek z wejśćiem Finlandii do NATO i coraz bardziej napiętą sytuacją międzynarodową? Nie wiem co o tym myśleć, i troche się obawiam, szczególnie że w miejscu mojego zamieszkania żadnych bunkrów i schronów nie ma więc w razie sami wiecie czego jestem w kiepskiej sytuacji. Na marginesie dodam że w przyszłości planuje wybudować własny prowizoryczny bunkier u siebie na posesji ale wiadomo że nie jest to łatwe i tanie zadanie.
Taguje ekspertów od geopolityki z tagów #ukraina #rosja #wojsko i #wojna #schrony #bombaatomowa gdyż mogą mieć jakąś wiedzę na ten temat.
jaszczurki - Miraski, sytuacja wygląda niepokojąco...
Od kilku dni zaczynają pojawiać...

źródło: sfddg

Pobierz
  • 10
@jaszczurki: Brukowce grzeją temat dla wyświetleń. Po ci ci schrony na atomówki? Bo gdyby Rosja zatakowała któryś kraj NATO, no to przecież mamy WW3 i nuki latają we wszystkie strony. O ile sojusz by zadziałał oczywiście. Więc po co ci schrony na nuki. Co tam będziesz jadł, czym oddychał, co pił? Płyn lugola? Równie dobrze mógłbyś się zsiadłego mleka napić, przy czym mleko zdrowsze.
@zenek-stefan1: Jeżeli schron będzie wcześniej wyposażony w niezanieczyszczoną wodę i pożywienie to można przetrwać przez pierwsze kilka tygodni a potem szukać pomocy. Jeśli do tego będzie filtrowanie to w samym schronie można przetrwać jeszcze dłużej. Polceam serie Fallout tam jest to dokładnie opisane oraz działanie tych schronów. Działanie bomby atomowej jest bardzo wyolbrzymiane, nie da się zniszczyć przy jej pomocy życia ani w Polsce, ani w Europie ani tym bardziej na
@jaszczurki: ja mam w pompie te informacje. Nawet jak mam jakiś schron w pobliżu to jest:
a)zasypany
b)zatopiony
c)zamieniony na melinę
d) w najlepszym przypadku - nie ruszany od 50 lat i z wyposażeniem z tamtych czasów.
Polskie rządy zaniedbały temat i nie ma sobie co tym głowy zawracać YOLO i w razie przypału hops do piwnicy.
@jaszczurki: Twierdzisz że w miejskich schronach w Polsce, jest woda i jedzenie na kilka tyg, a do tego system filtracji powietrza zdolny do ochrony przed pyłem radioaktywnym? Ok. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko wygodny materac sobeie weź