Wpis z mikrobloga

Rankingi hostingowe to jest #!$%@? złoto XD
https://rankinghost.pl
https://www.hostingi.net
https://www.moj-startup.pl/najlepszy-hosting-ranking/
https://hostdog.pl

Przecież te wszystkie rankingi opierają się tylko i wyłącznie o to kto da więcej prowizji, a nie kto ma lepszy support, mniej awarii czy jeśli chodzi o ogólną wydajność.
Najgorzej, że ludzie w taki sposób szukają hostingu, a później niespodzianki bo faktura nie będzie pisiont złoty, a czterysta pisiont ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#hosting
  • 16
@Beard: Niestety te stronie nie mają nic wspólnego z obiektywną oceną. Tak jak napisałeś liczy się prowizja od linku polecającego.
Najlepsze jest to, że żaden z nich nie uwzględnia takich firm jak hostline czy też hostido gdzie według mojej oceny nie ma nic bardziej konkurencyjnego.
  • 0
@marcing1982: Akurat wymieniłeś firmy, które mają ceny poniżej kosztów, więc wcześniej czy później podwyższą ceny - chyba, że będą lecieć na oversellingu bo nie ma szans, na takie ceny. Chyba, że się mylę i coś, źle liczę @Hostido_pl @hostline
Licząc koszt serwera, administracji, licencji do panelu administacyjnego DA czy cPanel(tutaj trzeba jeszcze po wyżej 100 userów trzeba płacić 0.39$/user), CloudLinuxa, Imunify360 + trzeba to gdzieś backupować.
  • 0
@marcing1982: Tak sobie zerknąłem i obie firmy mają serwery w IQ.
Powiedzmy, że mają takie serwery jak na screenie + może mają jakiś rabat i kosztują ich nawet 1500 netto.

Powiedzmy, że masz 2TB SSD NVMe gdzie możesz rozlokować klientów.
Zyski z najtańszych pakietów:
@Hostido_pl - 49zł netto x 1000 userów = 49k netto rocznie
@hostline - 35zł netto x 1000 userów = 35k netto rocznie

Koszt serwera : 18k netto/rok
Beard - @marcing1982: Tak sobie zerknąłem i obie firmy mają serwery w IQ.
Powiedzmy, ...

źródło: iq

Pobierz
@Beard: Miło, że troszczysz się o nasz biznes ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na tym polega cały myk. Po latach w branży, na bazie doświadczeń potrafiliśmy zbudować coś, co ma świetny stosunek jakości do ceny i zarabia. Tak, zarabia. Oczywiście podwyżki w przyszłości są nieuniknione ale z naturalnych przyczyn, które widzisz wszędzie naokoło. Jednak spokojnie, nie tak szybko i nie tak wysokie jak u innych.
Ps. Nic z
@Beard: Nie zaglądam ludziom do portfela, ale ciągną już te ceny prawie drugi rok. Przy zapytaniu BOK o podwyżkę cen dostałem odpowiedź, że niczego takiego nie planują. Może kolokują własne sprzęty i sami kolokują, wówczas ta kalkulacja nie ma sensu.

Skoro jest teraz tanio to po co szukać dziury w całym?
@Beard: Ponieważ poruszony został ten temat, chcielibyśmy zapewnić, że przy obecnych ofertach dla klientów końcowych nasza sytuacja jest bardzo dobra. Dysponujemy własną infrastrukturą w datacenter IQ, a także samodzielnie zajmujemy się pełną administracją. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć atrakcyjną ofertę rynkową.
@Beard: najlepsze jest to, że w wielu z tych rankingów pewna firma na d jest wysoko punktowana za wydajność, podczas gdy ciężko jest tam odpalić prestashop bez kombinowania na sto sposobów, na co znajduje się z milion dowodów w sieci w postaci realnych opinii :)
  • 0
@hostline: Ja nie twierdze, że macie słabą sytuację skoro zajmujecie się dodatkowo:
43.11.Z Rozbiórka i burzenie obiektów budowlanych,
43.12.Z Przygotowanie terenu pod budowę,
43.21.Z Wykonywanie instalacji elektrycznych,
43.22.Z Wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych,
43.29.Z Wykonywanie pozostałych instalacji budowlanych,
43.32.Z Zakładanie stolarki budowlanej,
43.33.Z Posadzkarstwo; tapetowanie i oblicowywanie ścian,
43.99.Z Pozostałe specjalistyczne roboty budowlane, gdzie indziej niesklasyfikowane,
62.01.Z Działalność związana z oprogramowaniem,
74.10.Z Działalność w zakresie specjalistycznego projektowania,
74.90.Z Pozostała
@Beard: dobrze liczysz
większość tych firm hostcośtam nie muszą się opłacać
bo nie są głównym źródłem utrzymania ich właścicieli
wielu z nich po prostu ma etat
a firmą sobie dorabiają po godzinach
albo właśnie działają w innej branży
a hosting to dodatek xD
wyjątkiem jest tutaj hostido które rzeczywiście ma doświadczenie
wcześniej działali jako hekko.pl
ktore to zostało sprzedane kilka lat temu do znanej i lubianej firmy H88 ( ͡°
  • 0
@theqkash: Tutaj to już jawnie poniżej kosztów + hosting to ref do innej firmy.
Przecież jak dodasz do tego prowizję PP to na każdej domenie jest parę złotych do tyłu.
@Sunekkk No pewnie i tak nie doliczyłem czegoś. Nawet pracownika za najniższą to jest 4200zł (licząc z kosztami pracodawcy) x 12 = 50,4k, więc żeby wyjść na zero to muszą mieć conajmniej 2 serwery czyli 2k klientów na najtańszych pakietach, a