Wpis z mikrobloga

skąd te zwierzęta się tam znalazły?


@aegispolis: To temat na osobną dyskuję. Tu dywagowaliśmy tylko o tym czy autorka kupowała by spełnić własne zachcianki/potrzeby czy robiła to dla kogoś innego/w imię jakieś idei.
Są rasowe do adopcji. Należy szukać i być cierpliwym.


@wykop14:

Należy to #!$%@?ć tych wszystkich debili co biorą koty, bo słodkie, ale sterylizacja/kastracja? Nie. Inne równie #!$%@? osoby to co biorą kotka/pieska dla dziecka, ale jednak trzeba go oddać, bo się nie sprawdził.

Zwierzęta powinno się brać tylko z legalnie prowadzonych hodowli mając pewność, że nie dostajesz chorego zwierzęcia. Takie hodowle też często sprawdzają gospodarzy. A chyba największy plus to hodowle
@CiekawskaWydra: 9k za wyniki biologicznych eksperymentów, w tym czasie takie biedki czekają latami w klatkach 1x1m na to aż ktos je zauważy, podroslo ci ego od tego, czy chcesz komuś zaimponować? Sowita azjacka mela na twe lico ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit: szybki look na profil opa, sytuacja wyjaśniona, od oglądaczy magicala i famemma logiki wymagać nie można (,)
ZenonArciszewski3127 - @CiekawskaWydra: 9k za wyniki biologicznych eksperymentów, w t...

źródło: Screenshot_20230405-131123_Facebook

Pobierz
@CiekawskaWydra: kupno kota z hodowli oczyiście nie jest oznaką egoizmu a jedynie kompletnego #!$%@? umysłowego. Nie ma żadnej różnicy między kupnem futra z norek czy lisów a kupnem kota z hodowli. Tu i tu zapładniasz wybrany przez Ciebie gatunek w celu zaspokojenia swojej próżności. Naprawdę trzeba mieć IQ mniejsze niż ten kot albo być wybitnie złym człowiekiem żeby nie widzieć w tym nic dziwnego
@Ka4az: Oczywiście w świecie idealnym (z normalnym prawem) nie byłoby zwierząt bezdomnych. A cena zakupu byłaby odpowiednio wysoka.
Zakup nie daje pewności co do zdrowia, ostatnio znajoma kupiła rasowego psa, nie z pseudo i ma chore serce, bardzo. Znam też inne takie świeże historie.
Jestem w temacie hodowli/schronisk (na żywo - nie w internecie) od lat. Ktoś kupuje jego sprawa i tyle, bez sensu, że któryś raz powtarzam to w tym
Ważne jest, abyśmy zawsze dbali o dobrostan naszych zwierząt i zapewnili im odpowiednie warunki życia, niezależnie od tego, skąd pochodzą.


@CiekawskaWydra: i w jaki sposób dbasz o dobrostan samicy rozpłodowej która została zapłodniona pod przymusem na Twoje (i tysiące takich jak ty ludzi) życzenie po czym zmuszona do urodzenia i na koniec okradziona z tego potomstwa? W jaki sposób dbasz o dobrostan samca rozpłodowego którego wozi sie jak cyrk obwoźny po
@Pingpong89:

ale po co wogole im odpowiadasz xd. Zaraz zleca się fanatycy adopcji i umów adopcyjnych bo właśnie gdzieś przez ciebie jakiś kotek w schronisku umiera bo wolała kupić kota xd. To są psychiczni ludzie którzy w zysiu stawiają koty i psy jako rasy panów na ziemi.


w ogóle nie chodzi o żadne psy i koty ze schroniska a jedynie o moralny aspekt przymusu rozmnażania jakichś gatunków bo ty musisz mieć
@wykop14 przeciez kot to nie jest czlowiek, tylko ozdoba. Po co brac ozdobe z schroniska, ktora jest wynikiem czyjegos patusiarskiego zaniedbania. Rasowe koty sa ladniejsze, mądrzejsze, i wychowane bo ktos stwierdzil ze warto w nie inwestowac swoj czas i pieniadze.

Brzmi brutalnie? To sa fakty. Jedynie bambinisci biora koty ze schroniska a potem sie mecza z kotami co nie lubia byc brane na rece itp.
Tu dywagowaliśmy tylko o tym czy autorka kupowała by spełnić własne zachcianki/potrzeby czy robiła to dla kogoś innego/w imię jakieś idei.


@wykop14: No w zasadzie to nie tyle dywagowaliśmy, a ty się do tego przysrałeś, jakby obowiązkiem świata było tłumaczyć się przed tobą :P
@interpenetrate: w moim przypadku chciałem miłego kota, kupiłem 3letnią norweżkę bo mi się spodobała z wyglądu i zachowania, dodatkowo okaz zdrowia. Małe koty to loteria i ja osobiście nie rozumiem jak można dawać więcej za malucha który będzie ci przez pierwszy rok biegał jak #!$%@? po mieszkaniu i nie dawał spać.
Jeszcze moje 3 grosze w kwestii "adoptuj a nie kupuj": nie mam obowiązku zbawiać świata bo inni ludzie są głupi.