Wpis z mikrobloga

Mirki, mam zagwozdkę. Oddałem auto do wymiany klocków i tarcz z przodu, bo już zaczęły #!$%@?ć. Ostatnio rok temu wymieniałem z tyłu samemu z pomocą znajomego (#!$%@? się znam na mechanice, znajomy bardziej ale chciałem sam coś zrobić). Teraz oddałem żeby zrobić to porządnie no i po prostu nie chciało mi się z tym #!$%@?ć. Dostałem telefon od mechanika, że do wymiany jest przód jak mówiłem, a do tego z tyłu zaciski są #!$%@?-do regeneracji plus przez to klocek z tyłu z prawej strony wytarty wiec klocki do wymiany, tarcze ok. Ogólnie całość z robocizną i częściami około 1300 zł i nie wiem #!$%@? co o tym myśleć xD to jest mechanik wulkanizator w okolicy, z małym warsztatem ale opinie ma generalnie bardzo dobre. Auto to fiat bravo 2, multijet 150 KM.
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 9
@Samowski: Nie chciało mi się ale sprawdziłem... Przód tarcze i klocki brembo 470zł, tył nie sprawdzałem ale same klocki poniżej 100. Zaciski około 150zł x2 w zamienniku. To robota około 450zł za 2-3h roboty ale to już z czyszczeniem i smarowaniem wszystkiego. Zadaj sobie pytanie czy ten tył to już teraz trzeba czy za rok albo dwa lata. Części liczę na dobrych zamiennikach a nie najtańszych. No może poza zaciskami ale
@Msciwy_pterodaktyl: Dzięki wielkie za poświęcony czas. Mechanik stwierdził, że tylnych zacisków nie musi regenerować, może wsadzić same klocki, ale za pół roku jak nie szybciej znowu przyjadę z #!$%@? hamulcami z tyłu. Zrobiłbym to dla "świętego spokoju", ale to nie jest auto w które chce inwestować kupę siana, zwłaszcza że potrzeba jeszcze kilku drobnych napraw, ale na razie nie chcę też zmieniać, a hamulce są jednak jednym z najważniejszych systemów w
@Samowski: według mnie, bardzo na "oko", cena bez zastrzeżeń. Nie ma co podchodzić do tego typu napraw, że jak auto stare i mało warte to nie opłaca się wykonywać takich napraw. :) Ja np. teraz robię remont głowicy, który mnie będzie kosztował z 5kzł, a auto warte może z 10k. ;)