Wpis z mikrobloga

@nabrzmialy: Weź mnie nie strasz bo zaraz mnie to czeka xD
A próbowałeś ewentualnie wypłacić te środki po prostu? Czy na to też potrzebują natoraiusza? Dawaj znać jaki fundusz to jest, żeby wiedzieć która firma #!$%@?ęta
@getresh: ja wypłacałem z poprzedniej firmy, po prostu podjechałem do banku i tyle. Teraz gorzej bo na stronie moje Pkk było ten profil ze starej firmy, a ten z nowej to nie mam pojęcia jak utworzyć albo gdzie go mam
@getresh: jeszcze nie próbowałem wyplacac, bo wolałbym przenieść te środki na nowe ppk, ale jeśli będą stwarzać problemy, to pewnie tak zrobię. Fundusz to investors TFI( ͡° ʖ̯ ͡°)
A próbowałeś ewentualnie wypłacić te środki po prostu?


@getresh: przy wypłacie straci dopłaty państwa (to akurat grosze), a także będzie musiał zapłacić 19% podatku od ewentualnego zysku plus część wpłat pracodawcy pójdzie do ZUS.

Jeśli ktoś planuje PPK długoterminowo to taki zabieg się nie opłaca, lepiej przenieść środki.
Dawny fundusz wymaga ode mnie dokumentów z podpisem potwierdzonym notarialnie lub z podpisem byłego pracodawcy. Wtf?


@nabrzmialy: czy oni są #!$%@?? Składasz wniosek o transfer środków i bez łaski mają to zrobić. Żadne inne dokumenty i podpisy pracodawcy (XD) nie są potrzebne więc łaski nie robią.

Dzwoń na infolinię PPK 800 775 775 i niech cię pokierują dokładnie.