Wpis z mikrobloga

@forfiterex: Na giełdach są cykle, banki mają lepsze i gorsze okresy, startupy upadają, na amerykańskim rynku nieruchomości są cykle - i oni wiedząc to pakują tam kasę. Czy oni nie kumają, że nieruchomości nad Wisłą są pewną inwestycją, na której NIGDY nie można stracić?

Niech ktoś mądrzejszy ode mnie mi to wytłumaczy.
@forfiterex: to bardzo proste, z wynajmu takiej kawalerki masz jakies 2000 zł miesiecznie (minus ewentualny kredyt), to sa drobniaki. inwestycja w nieruchomosci jest dobra zeby ulokowac gdzies pieniadze przed ich strata, np inflacja. Ale nie sa dobre do tego, aby miec jakis zysk z tego.
@ZielonaMarysia Ale jaki masz zysk jak Ci bank albo startup upadnie? Nie każdy zachodni inwestor ma wysoką tolerancję na ryzyko, niektórzy chcą tylko skromne, ale stabilne 5-10% rocznie.

Poza tym jak 2000 zł to mało, to taki amerykański inwestor z NYC, nie musi przecież kupić jednej kawalerki w Białołęce, może kupić 10, a to już 20k PLN czyli prawie 5k USD w PEWNEJ inwestycji o ZEROWYM ryzyku. Czego nie rozumiem? Amerykanie to
@Kiedysbedeczerwonka: no bo wzrostowicze są mądrzejsi od Warrenów Buffettów, całych hord inwestorów z NYC, VC z SV, bo lokują pieniądze w aktywie, na którym NIE DA SIĘ STRACIĆ i przynosi LEPSZE ZYSKI niż całe te giełdy (i nawet amerykański rynek nieruchomości, który jest śmieciem w porównaniu z nadwiślańskim, bo u nich są spadki, a u nas nie ma). Co pominąłem?
NIE DA SIĘ STRACIĆ i przynosi LEPSZE ZYSKI niż całe te giełdy


@forfiterex: a kto tak powiedział i kiedy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy to jakiś znowu wymysł spadkowiczów, żeby tylko wyśmiać nieruchomości, które są ich celem życiowym XD Wiesz, że na ciuchach masz marżę 50-200% często? Dlaczego wszyscy nie szyją ciuchów? Dlaczego wszyscy nie inwestują na giełdzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kiedysbedeczerwonka: a znasz kogoś kto kupił kawalerkę w Warszawie/Wrocławiu albo innym dużym nadwiślańskim mieście i stracił? Ja znam mnóstwo ludzi, którzy stracili pieniądze na giełdach, bitkojnach, NFT itp.

Ja nie jestem spadkowiczem, ja jestem orędownikiem cudownego polskiego wehikułu inwestycyjnego, o którym cały cywilizowany świat nie ma pojęcia i trzeba ich edukować gdzie się zarabia prawdziwe pieniądze (bez ryzyka).
@forfiterex: bo Polacy są cywilizacja wschodnia a nie zachodnią

Inwestowanie w nieruchomości w naszym kraju w porównaniu do inwestowania w ETFy jest jak kupowanie samochodu z manualem vs automatem 10 lat temu

Może i niewygodne i trzeba obsługiwać i #!$%@? w korkach, ale przynajmniej masz kontrolę nad samochodem chrum kwik

Tak samo jak teraz to myślenie umarło i ludzie kupują automaty, tak samo za 10 lat w kawalerki będą inwestować tylko