Wpis z mikrobloga

Gdy postanowienia noworoczne wejdą za mocno i jeszcze w kwietniu są aktualne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie miałem to napisać 1 stycznia jak zaczynałem, ale pewnie bym został wyśmiany, więc postanowiłem się wstrzymać i zobaczyć co z tego wyjdzie. Cudów nie ma, mądra dieta (jednak bez skrupulatnego liczenia kalorii), bez wykluczania (czasem wpadnie pizza albo coś słodkiego), bez głupiego podjadania. Do tego orbitrek i od marca ćwiczenia oporowe (plan z pewnej aplikacji Youtubera, no ale nie będę tu reklamy robił).

Efekty? Poza oczywistymi jak waga i utrata "kilku" centymetrów w obwodach, to mam trzy razy więcej siły i chęci do wszystkiego niż w styczniu, kondycję mam 10 razy lepszą, no i w ogóle czuję się lekki jak piórko przy obecnej wadze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie chodzę jakoś głodny, motywacji mam jeszcze więcej niż na początku. Nie stawiam sobie jakichś konkretnych celów, ale ogólnie chciałbym dojść do normalnej wagi (mam 176 cm) rzędu 80-90 kg (jeśli 90, to z dużym udziałem mięśni, a z niskim poziomem tkanki tłuszczowej)

To nie pierwsze moje odchudzanie w życiu, zawsze kończyło się efektem jojo, ale to przez błędne założenia (podsuwane przez "mądrych" dietetyków). Najpierw pół roku głodówki i odmawiania sobie wszystkiego, potem powrót do starej diety i wiadomo co dalej. Teraz to świadoma zmiana nawyków na stałe, bo wiadomo tylko to daje stały efekt. Niektórzy pewnie stwierdzą, że za szybko chudnę, no ale jakby policzyć procentowy spadek, to już to wtedy inaczej wygląda. Zawsze mnie śmieszą zalecenia typu "zdrowe odchudzanie to 0,5-1kg na tydzień", bez rozróżnienia, czy chodzi o dziewczynę, która chce z 55 kg zejść na 51, czy o przypadek taki jak mój ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#odchudzanie #mikrokoksy #wychodzimyzprzegrywu #dieta #chwalesie
mikolaj-kowalski-alski - Gdy postanowienia noworoczne wejdą za mocno i jeszcze w kwie...

źródło: 1

Pobierz
  • 8
@mikolaj-kowalski-alski Ze zmianą nawyków się zgadzam. To chyba najważniejsze. Jest trudna, ale nie niemożliwa, wiem po sobie. Samo to daje spokój z wyrzutami sumienia szczególnie jak ktoś najbardziej lubił w przeszłości #!$%@?ć węgle:D Ja tam lubię mieć kontrolę nad kaloriami więc zawsze liczę, a poza tym napawam się swoim sukcesem tak patrzę w apke i pamiętam jak jakiś czas temu startowałam z 56kg, a teraz juz 4 z przodu przy 1,65..
Wytrwałości
@mikolaj-kowalski-alski: Super idzie, gratulacje. Ale tak jak napisał już ktoś wcześniej, 90kg przy takim wzroście i niskim %bf to pewnie dzik prawie pokroju kulturysty. Przy ~90kg kończyłem w tamtym roku masę mając około 10cm więcej niż Ty i czując się już zalany.
Także ciśnij dalej, ale miej świadomość, że droga przed Tobą jeszcze długa.
@Dyskretnychlodwdrinkutopniejelod: @pp93
Nie no to 90 kg, to sobie tak tylko rzuciłem bez większego przemyślenia, może i macie racje, nie mam celu robić się na dzika, więc rzeczywiście palnąłem głupotę.
Tak czy inaczej muszę zrobić trochę mięśni, bo sama waga to jedno, a kompozycja to już inna rzecz. Zdaję sobie sprawę, że pewnych rzeczy jak nadmiar skóry i inne kwiatki pewnie nie uniknę, ale tak czy inaczej pewnie będzie to lepiej
@mikolaj-kowalski-alski to zwolnij z redukcja, bo ta pozostala skora tragicznie wyglada. Chyba, ze jest mozliwosc unikniecia tego bez zwalniania z tempa redukowania.
Co do masy miesniowej, to bez typowo treningu silowego ani rusz. Jak nie cwiczyles wczesniej, to cos powinno ruszyc, ale nie za wiele, bo redukujesz i beda to tzw newbie gains i tylko do czasu
@popiolka: No właśnie, wszystkiemu winne te węgle, coś o tym wiem :D
Dzięki za motywacje, Tobie również jej życzę, problem podobny, tylko "trochę" inna skala :)
Jak wszystko dobrze pójdzie, to za jakiś może nie bardzo długi czas schudnę tyle, ile wynosi cała Twoja waga, a potem mam nadzieję jeszcze więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dyskretnychlodwdrinkutopniejelod: O nadmiarze skóry różnie mówią, jedni twierdzą, że szybkość redukcji ma na to wpływ, inni, że nie ma to znaczenia. Oglądałem wiele filmików z przemian ludzi i jedni schudli dużo, bardzo szybko i skóra praktycznie nie została, inni mniej, powoli, a skóra wisi masakrycznie. Może od genów zależy, nie wiem.

Co do treningu siłowego, to obecnie robię 3 dni w tygodniu FBW, 3 dni trening brzucha, 1 dzień przerwy. Jak