Wpis z mikrobloga

Zawsze mam bekę jak po galach freethinkerzy płaczą, że gorące puste przez plebs i rozrywkę dla idiotów. Widać dzięki temu, że to oni są plebejuszami, bo tylko głupki żyjące w swojej bańce informacyjnej mają wyobrażenie, że prawnicy, programiści, lekarze i ogólnie ludzie, którzy można powiedzieć coś osiągnęli, to dla nich rozrywką jest tylko filharmonia, teatr, opera itd. Sami szufladkują siebie jako biedę umysłową.

Zainspirowałem się ankietą o polityce.

Ile zarabiają widzowie pato gal miesięcznie? Oczywiście mówimy o kwocie netto.
#famemma

Ile zarabiasz netto miesięcznie?

  • Minimalna - 3000 zł 9.5% (68)
  • 3000 zł - 4000 zł 13.7% (98)
  • 4000 zł - 5000 zł 13.5% (97)
  • 5000 zł - 6000 zł 10.8% (77)
  • 6000 zł - 7000 zł 7.3% (52)
  • 7000 zł - 8000 zł 4.9% (35)
  • 8000 zł - 9000 zł 3.8% (27)
  • 9000 zł - 10000 zł 4.5% (32)
  • 10000 zł - 15000 zł 7.4% (53)
  • Ponad 15000 zł 24.7% (177)

Oddanych głosów: 716

  • 19
@Thiocomaster: Robiąc ankietę musiałem sprawdzić ile jest teraz minimalna, bo myślałem, że 3 koła no i się zgadza, ale brutto. Netto wychodzi 2300 zł XD Ja #!$%@? przecież teraz jest tak drogo w sklepach, że to musi być ciężko przeżyć za takie pieniądze. Dieta czokoszokowa z mema stanie się faktem na naszych oczach. Dobrze tak czasem zejść na ziemię, bo samemu się żyje w bańce.

Pamiętam jak w technikum byłem odklejony
@Thiocomaster: #!$%@?, ale też miejcie honor i prawdziwie zaznaczajcie. Ja wiem, że ponad 15k jest realne, znam takich ludzi i sam do tego dążę, ale zaraz się okaże, że większość bierze 15 koła, a przy gali same żebry o restrima XD

Ponad 10k brutto zarabia jakieś 6 - 8 % polaków według GUSu, a mówimy tutaj o netto i jeszcze wyższej kwocie. Stawiam, że jest to 1% społeczeństwa, co daje nam
@Pryshlyak: No jednak powyżej 10k zarabia zdecydowana mniejszość i jest ograniczona ilość opcji w ankiecie, dlatego tak zrobiłem. I tak moim zdaniem nawet sensownie to wygląda, biorąc pod uwagę oficjalne statystyki.
@Thiocomaster: Nie no minimalna teraz to 2,7k na rękę, nie 2,3k xd i bodajże od lipca jeszcze ma stówkę wzrosnąć, ale za tyle i tak w obecnych czasach ciężko żyć. Jeszcze jak ktoś ma chatę po starych czy coś to lepiej, a weź wynajmuj mieszkanie i jeszcze zryj za to. To pozdro jak fiks.
@Thiocomaster

Wszystkim, którzy zaznaczyli zgodnie z prawdą życzę wielu sukcesów zawodowych i jak najwyższego wynagrodzenia, a oszustom dopłaty do dochodowego i kontroli skarbowej ( ͡ ͜ʖ ͡)


przestań mieć ból dupy że ludzie tyle zarabiają, ja uważam że dane podano rzetelnie (sam tak zrobiłem)