Wpis z mikrobloga

a kto pamięta jak w 2020 PIS wymyślił kolorowanie województw i ustalił progi liczby przypadków potrzebne żeby województwo załapało się na ostrzejsze represje?

a potem jak ilość zakażeń spadła i zgodnie z zasadami powinni wycofywać strefy to PIS cały kraj wpakował w strefę czerwoną?

( ͡° ͜ʖ ͡°)

i te patałachy dalej są u władzy...

#koronawirus #covid19 #bekazcovidian #bekazpisu #polityka
  • 17
czyli zachorowania były na granicy strefy żółtej i czerwonej, a był okres świąt i ferii, także wprowadzili kwarantannę, bojąc się wzrostu zachorowań. Według mnie dobra decyzja


@pimpirimpi: Zacznijmy od tego, że te obostrzenia w 2020 były nielegalne więc dobrowolne i w praktyce mogli sobie wprowadzać co chcą a każdy mógł żyć jak chciał co cały czas uskuteczniałem. Pamiętam, że wiele osób też jeździło normalnie na święta do rodziny. W okresach przedświątecznych
@Adam_Prosty: dobre też dla ludzi, którzy nie lubią umierać w domu, bo szpitale są przepełnione a karetki nie nadążają


@pimpirimpi: w 2020 było o 30% mniej hospitalizacji i o 10% mniej wyjazdów karetek niż w 2019 roku
za bycie lemingiem masz pracę domową:
znajdź te dane i sam się przekonaj!
@Adam_Prosty: ja #!$%@? prosty adamie, to zwykłe testy narzucone na cały świat a ty dalej pis, pis, pis. W australii, stanach czy każdym innym kraju europy też pis rządzi?


@lord_xenu: andrzeju nie denerwuj się :)

ja doskonale rozumiem ze to nie PIS pociągał za sznurki, rozumiem też doskonale że gdyby (nie daj Boże) PO było u władzy to mieli byśmy jeszcze bardziej przesrane i zamordyzm jak we Włoszech czy Francji...
@Pieniek1991: "Ryzyko śmierci od tego można porównać do ryzyka że jebnie cię pijak na przejściu dla pieszych."

W 2021 we wszystkich wypadkach drogowych w Polsce zmarło 2245 osób. W tym samym 2021 z powód Covid zmarło 91tyś. Także to ryzyko nie było takie samo.

"obostrzenia w 2020 były nielegalne więc dobrowolne i w praktyce"

nie wiem o czym mówisz, z nieprzestrzeganie kwarantanny były duże kary, za nienoszenie maseczek też były mandaty
@Adam_Prosty: " w 2020 było o 30% mniej hospitalizacji i o 10% mniej wyjazdów karetek"

faktycznie wygląda na to że w czasie pandemii ludzie nagle stali się o 30% zdrowsi i nie potrzebowali hospitalizacji
faktycznie wygląda na to że w czasie pandemii ludzie nagle stali się o 30% zdrowsi i nie potrzebowali hospitalizacji


@pimpirimpi:

bo szpitale są przepełnione a karetki nie nadążają


sam to napisałeś, a ja Ci udowodniłem że było inaczej!

idź być lemingiem gdzie indziej

szpitale nie były przepełnione a karetki przewiozły mniej ludzi niż w 2019

chcesz się kłócić z faktami?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Adam_Prosty "szpitale nie były przepełnione" no właśnie nie były przepełnione dzięki obostrzeniom. Gdybyśmy zrobili tak jak ty proponujesz i nie robili żadnych restrykcji to były by przepełnione, o to mi chodziło
były województwa białe, zielone, żółte, czerwone, fioletowe i czarne xdd pamiętam ten codzienny (a potem cotygodniowy) update kolorów


@NijuGMD:
to był fajny cyrk :)

a jak niektóre powiaty miały już falę za sobą to PIS jebnął lockdown na cały kraj :)