Wpis z mikrobloga

Witajcie. Mam problem z pierścieniem ostrości w manualnym obiektywie Helios 44-2. Rozebrałem go na części pierwsze i zauważyłem, że pierścień ostrości jest po prostu zablokowany... Nie wiem, tak jakby smar się "zastał"? Po prostu kompletnie nie daje się go ruszyć, a próbowałem włożyć w to dużej siły. Czy ma ktoś jakiś pomysł, co z tym fantem zrobić, aby ruszyć pierścień ostrości?

#fotografia #diy #parazdjecia #foto
parathormon - Witajcie. Mam problem z pierścieniem ostrości w manualnym obiektywie He...

źródło: comment_tmQkghO8NhWzncGBAWu3SI2FltSsAVLZ.jpg

Pobierz
  • 19
@parathormon: Kręcisz w dobrą stronę - pytam serio - Regulowałem przysłonę w Carl Zeiss 50mm (wielki format) i się okazało że kręcę go źle (mimo że zgodnie ze strzałką), czyli jeszcze bardziej zacisnąłem - dopiero ojciec chrzestny w WD40 mi go rozkręcił :d
@parathormon: Nie pamiętam jaki sam miałem. Kupiłem go w sklepie we wrzeszczu w Gdańsku z jakimiś pierdołami. W każdym rzazie nie jest to odrdzewiacz z jakimś kwasem itd tylko emulsja silikonu w jakimś szybko parującym rozpuszczalniku. Bardzo dobrze zwilża i penetruje, to może w tym przypadku być lepsze niż WD40