Wpis z mikrobloga

Wcześniej pytałem Was jaka jest wasza wiedza na temat katowic. Zauważyłem że jest niepełna. Teraz chciałem Was zapytać czy na taką wycieczkę po katowicach jaką wam teraz zaprezentuje chętnie byście się wybrali jako osoby które nigdy w katowicach nie były?

Wycieczka będzie zaprezentowana w formie screnshotow w poniższych odpowiedziach. Zdjęcia obiektów będą ogólne, dla zainteresowanych możecie sobie wpisać w google po więcej szczegółów.

#polska #krakow #wroclaw #lodz #warszawa #trojmiasto #poznan #rzeszow #opole
  • 47
  • Odpowiedz
@paul772: w Katowicach studiowałam i mieszkałam, często tam bywam, z perspektywy czasu dużo się zmieniło na lepsze, bo zwyczajnie wyładniały (centrum). Fajnie, że na liście jest architektura (gdzie Biblioteka Śląska? ( ͡° ʖ̯ ͡°)), ale warto też zadbać o perełki jak Park Chorzowski z ich planetarium czy Dolina Trzech Stawów jako relaks. Ludzi też interesują budynki widoczne jak Kukurydze i Gwiazdy - warto je też pokazać
  • Odpowiedz
jedyna w polsce działająca zabytkowa winda która ciągle jeżdzi w kółko


@paul772: jeszcze niedawno na 100% taka jedyna winda w Polsce jeździła we Wrocławiu, więc chyba każde miasto ma taką jedyną w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@paul772 ja nie jestem z Katowic, ale na studiach mieliśmy wycieczkę szlakiem architektury i każdy student musiał przygotować jeden obiekt do zaprezentowania reszcie grupy i ją w miarę mozliwosci oprowadzić po wybranym miejscu. Generalnie to więcej ciekawych perełek znaleźliśmy w necie, niż Ty tutaj zaprezentowałeś i w ramach podsumowania - tak, było warto. Katowice mają dużo ciekawej, nie tylko nowoczesnej, architektury wartej zobaczenia. Więc jeśli będziesz potrafił coś więcej powiedzieć na
  • Odpowiedz
@paul772: hmmm czy twoja wycieczka mnie zachęciła do odwiedzin? Ciężko stwierdzić. Lubię się trochę zgubić i zagłębić w miasto, jakieś mniej lub bardziej oczywiste ceglane budynki (w sensie te z tej czerwonej cegły), jakieś stare małe kościółki, murale (a pewnie też ich trochę macie w Katowicach), macie przecież zoo (chociaż ono jest w Chorzowie czy gdzieś, ale jak ktoś pisał dla przyjezdnego Chorzów, Bytom czy Katowice to są takie same
  • Odpowiedz
  • 0
@78702318667314: wiem ze jest więcej perełek w katowicach, ale chciałem tutaj zaprezentować raczej miejsca które przeciętnego turysty by zainteresowały

Wiem że jest np. Pierwszy najwyższy wieżowiec w Polsce, ale niekoniecznie może to być ciekawe dla przeciętnego turysty, albo szlak moderny, który też niekoniecznie może interesować taką osobę.

Ten post raczej miał za zadanie sprawdzić czy przeciętny turysta (żaden pasjonat), który przykladowo odwiedza krakow zeby przejść się po rynku i Wawelu,
  • Odpowiedz