Wpis z mikrobloga

Zapraszam do konstruktywnej dyskusji.
Oferty pracy na ten moment to jakiś #!$%@? żart. 80% to scam a 20% brzmi jak pisana pod Pana Areczka.
Czemu szukam pracy?
#!$%@? mnie mój obecny pracodawca, wymaga wykonywania zadań spoza zakresu moich obowiązków i pomimo tego, że zespół który prowadzę osiąga lepsze wyniki niż inne lokalizacje to jestem najbardziej przy nich jechany, kiedy kończą się calle to nagle robi się milej. Wiem, że nie mają nikogo na moje miejsce więc serwują mi taki koktajl emocjonalny, że mam tego dosyć i chętnie przebranżowie się w pokrewne branże.

O mnie :
7 lat doświadczenia w telefonicznej obsłudze klienta (sprzedaż inbound i outbound - sieci telekomunikacyjne) w tym 3 lata w kadrze zarządzającej z czego od 2 lat jestem kierownikiem zespołu (z mojego stanowiska do zarządu jest tylko inne jedna osoba po drodze). 60% kariery spędzone w jednej firmie. Mam wyższe wykształcenie, praca magisterska o technikach manipulacji i perswazji - to wszystko to moja zajawka i lubię to co robię.

O co mi w zasadzie chodzi?
GDZIE I W JAKICH BRANŻACH POWINIENEM SZUKAĆ PRACY albo czego powinienem się douczyć by być atrakcyjniejszym na rynku pracy, zwiększyć zakres poszukiwań? 4 lata jestem w jednej firmie i sporo się zmieniło odkąd szukałem pracy. Teraz jest taka padaka na rynku pracy czy po prostu jeśli nie jest się inżynierem/programistą to czeka mnie kuroniówka?
To zasranie linkedina, pracuj.pl itp. wyglada conajmniej słabo…
#pracbaza #kiciochpyta #linkedin #pracuj #rozwojosobisty
  • 16
@czv1
A i nie wywyższam się, spokojnie mogę wrócić na słuchawkę bo lubię to co robię, po prostu nie chce mi się przechodzić od nowa tej ścieżki swiezaka na słuchawce. Wolałbym jednak kreować nowe procesy bo osiągnąłem w tej kwestii sporo i to przynosiło spore profity obecnej firmie (to co wdrożyłem wykorzystują w call center w oddziałach za granicą więc mam się czym chwalić).
@czv1 Ja teraz szukam jakiejś pracy w obsłudze klienta z biura, wcześniej pracowałem jako serwis gwarancyjny sprzętu AGD u klienta. Ciężko się przebić bez doświadczenia. Nie ma to nic do twojego posta ale chciałem wyrazić lekka frustracje
@czv1: jestem w podobnej sytuacji i też zastanawiam się jak się przebranżowić. W głowie mam studia, informatykę, ale szczerze to już mi się nie chce. Myślałam też o robieniu jakichś certyfikatów na testera w IT ale to drogie i nie wiem czy jest taki popyt na rynku
@senes
Można się niby uczyć samemu, jest masa kursów na udemy ale takich jorgusiów jest pełno (też próbowałem, ćwiczyłem testowanie, wrzucałem na github moje gotowe bootstrapy itp ale nikt nie chciał samouka - pewnie sporo mi jeszcze brakowało), jak prosiłem o Feedback po rozmowach na testera czy fronta (oba na trainee czy juniora) to słyszałem, że mam za duże wymagania finansowe - 2019/20 rok - 4k netto XD
@czv1 ogólnie pierwszy raz zmieniam prace i nie przyszło mi do głowy zacząć szukać przed odejściem z poprzedniej. Myślałem ze max 2 tygodnie bezrobocia mnie czeka, także pierwsza lekcja już za mną xD
W twojej obecnej pracy masz jakieś języki?
@ristorante
Nie są potrzebne ale mam B2, czasem jak potrzebują to coś sprzedam po angielsku ale nie prowadzimy takiego projektu.
Uczę się holenderskiego teraz (podoba mi się ten język, pół roku mieszkałem w Holce na wymianie) ale powyżej A2 Duolingo już kiepsko tłumaczy gramatykę i koniugacje więc chwilowo stoję, muszę sięgnąć po jakieś kursy\podręczniki…
@drzdrzownica pamiętaj o tym komentarzu jak będziesz dzwonił na infolinie i żebrał o tańszą ofertę XD

A tak serio to pamiętaj o szacunku do każdego zawodu, wszędzie są dzbany ale nie mierz wszystkich jedną miarą :)
Ja dbam o etykę w pracy bo #!$%@? mnie, że ludzie tak postrzegają ten zawód, a żeby uzasadnić Ci po co są kompetentni ludzie na infolinii - spróbuj dogadać się z BOTem.
Za jednym łebkiem z
pamiętaj o tym komentarzu jak będziesz dzwonił na infolinie i żebrał o tańszą ofertę XD


@czv1: nigdy w życiu nie dałbym sobie nic wcisnąć przez telefon, a sytuacja którą opisałeś byłaby dla mnie uwłaczającą
@czv1 poszukaj na helpdesku/servicedesku - z takim doświadczeniem (a do tego jak jeszcze masz angielski na dobrym poziomie, a może jakiś inny język? Tylko zaplusujesz) każde korpo Cię przyjmie. Jest to też jeden z niższych progów wejścia do IT (jeżeli ktoś tak mówi o testerze to śmiało może iść do kabaretu ( ͡º ͜ʖ͡º))