Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, czemu w tym świecie tak trudno ustalić czym jest prawda? Skoro każdy się zgodzi na to, że np. przy normalnym ciśnieniu woda zamarza w 0 stopniach Celsjusza, to czemu tak trudno ustalić czy istnieje sens życia, bóg, czy rację ma prawica czy lewica.
O co kaman?
#religia #filozofia #nauka
  • 12
@DIO_: myślę że potrzebujemy czasu, ile ludziom zajęło ogarnięcie takich rzeczy jak heliocentyczność, wielki wybuch, teoria względności i kwarki? Pewnie nie dożyjemy choć osobiście liczę że dożyjemy czegoś w stylu transferu świadomości na jakiś trwalszy nośnik niż nasze ciało ale to pewnie tylko dla bogatych będzie dostępne ehhh...
transferu świadomości na jakiś trwalszy nośnik niż nasze ciało


@fifi957: Transferu czy kopii? Bo jak to drugie, to ja dziękuję. Statek Tezeusza w moim mniemaniu działa tylko w przypadku materii nieożywionej.
@DIO_: ale załóżmy że skopiowali twój mózg i wszystko co potrzebne do utrzymania świadomości 1:1 jeśli chodzi o atomy czy tam mniejsze cząstki, czym by się to różniło oprócz tego że byłeś pierwszy?
@fifi957: Widzisz, mój klon mógłby podejmować inne decyzje, niż podjąłbym ja. To była by tylko jednostka o podobnym charakterze i hobby, ale mógłby mieć kompletnie inne ambicje albo przemyślenia.
To nie byłby ja.
@DIO_: a tego to już nie wiemy jakby się zachowywałby, wgl trzeba się zastanowić co działoby się z naszą świadomością po odcięciu od ciała i bodźców zewnętrznych i reakcjami na nie które kształtowały miliony lat ewolucji, pytań dużo odpowiedzi mało.