Wpis z mikrobloga

@compolt: Podejrzewam, że może to mieć związek z używanie repeaterów. Do ich sprzętu może być trudniej taki podłączyć, lub będą mieli informacje, że taki wzmacniacz jest w użyciu.

U mnie w okolicy wszyscy użytkownicy są zmuszeni korzystać z Internetu z prędkościami rzędu 1 MB/s przez ancymona, który używa takiego sprzętu. Oczywiście piszemy reklamacje i T-mobile ja akceptuje - standardowo dostajemy 50% rabatu, ale co z tego, skoro za 30PLN dostajesz jakość
@jabberok: Ale co ma repeater do tego? Jak koleś zapycha łącze to i tak powinni go przyciąć na BTSie.

@compolt: Router LTE od magentowych ustawiasz w tryb bridge i podłączasz do normalnego routera ;)

Aż napiszę do znajomych, bo to niemożliwe, żeby celowo taką blokadę założyli, musiał jakiś fuckup.
  • 0
@jabberok: Repeatery GSM w tym momencie namierzają bardzo szybko.

Ale rzeczywiście, coś może być narzeczy, bo w zasadzie wszystkie modemy/routery z anteną u naszych operatorów mają antenę po RJ45, a nie np. TS-9.
  • 0
@Cozzie: Problem jest taki, że tu nie o router chodzi a o modem i antenę. Dlatego przesiadłem się na B818 z anteną cybertecha. Prędkości były świetne, abonament 90MB i prędkości nie mniej niż 80 nawet w weekendy wieczorem. Ten MK258 dla mnie to lipa - kiepski modem i antena, ale trudno, teraz zaczną się zgłoszenia, że chodzi jak gówno.
@jabberok: @compolt a dobra panowie, myślałem że o reapeaterze wifi mowa, jak sobie powielacz GSM postawił to pozdro dla chłopa żeby się na zawiasach a nie więzieniu skończyło.

@compolt Też siedzę na B818 ale bez anteny bo i tak łapie 200mbit/s plus, świetny sprzęt sam w sobie, w tym samym miejscu telefon mi wyciąga połowę tej prędkości, z ciekawości jaka dokładnie masz antenę?
  • 0
@Cozzie: Cybertech 1800-2600. Tylko uwaga - nie obsługuje 800MHz. Bez anteny w moich warunkach łapie max 20MB (testowane w godzinach porannych, wieczorami pewnie byłoby gorzej).