Wpis z mikrobloga

W ogole to jest dla mnie abstrakcja inwestowanie w złoto, ja rozumiem masz 70 lat i nie znasz sie na niczym poza pierdzeniem tak zeby sie nie zesrać, ale młodzi ludzie rozważaja kupowanie zlota po 200, 300 zloty w miesiącu dla mnie abstrakcja XD
Wyobraż sobie że kupujesz coś co cyganie sobie do mordy wkładają

#bitcoin #gielda
Dantte - W ogole to jest dla mnie abstrakcja inwestowanie w złoto, ja rozumiem masz 7...

źródło: o kurcze

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
ale młodzi ludzie rozważaja kupowanie zlota po 200, 300 zloty w miesiącu dla mnie abstrakcja XD


@Dantte: naganiacze piora im mózgi i ssprzedają w małych nominałach typu 1/10 uncji a niektórym to nawet 1/31 uncji bo na takich sellach są największe premium ( prowizje)
Takie małe nominały to mozna kupowac 1 razowo na prezent a nie inwestycyjnie.
  • Odpowiedz
@CzulyTomasz: 1 uncja we wrześniu 2011 to koszt ok. 1680$, a we wrześniu 2021 to ok. 1780$. Więc faktycznie, nie miałby 10000$, a nieco więcej.

BTW, dlaczego tacy ludzie nie robią takich porównań np. w listopada 2008 do marca 2018 tylko wybierają sobie okres pod tezę do swojego wpisu?
  • Odpowiedz
@Dantte: Ludzie wkręceni w złoto i srebro obecnie czekają na minimum 2500$/uncja złoto i 35$/uncja srebro. Czas zweryfikuje czy się doczekają. Narrację obecnie mają taką, że stopy zaczną spadać niebawem, znowu będzie dodruk, dolar się osłabi i będzie pompa. Są oczywiście tacy co kupują nie z powodu argumentów powyżej, tylko dlatego że "system ma upaść, globalny konflikt + NWO" i tak dalej.
  • Odpowiedz
@Dantte:
To zależy ile masz kasy. Jak sporo to wrzucasz połowe w bitcoina (ofensywnie) i polowe w złoto (defensywnie) i wtedy jesteś zarówno zabezpieczony jak i potencjalnie ustawiony.
  • Odpowiedz