Wpis z mikrobloga

Siedzę właśnie na komisariacie bo babeczka porysowalo auto i uciekła z miejsca zdarzenia. Na szczęście znalazła się duszyczka która to zdarzenie widziała i zarejestrowała numer blach. Polska policja to dno. Stolica a ja czekam już 2,5h żeby mnie jakiś Franek na 20min przyjął i zebrał zeznania wraz z dowodami. A innych poszkodowanych na recepcji traktują jakby byli winni swoich krzywd. No dno dna. Nie pozdrawiam.
#praga #policja #patologiazmiasta
  • 14
@DocEmmettBrown: cztery godziny. Wydaje mi się, ze policja sprawdza Czy Ci faktycznie zalezy a nie jakieś fanaberie chodza po głowie. Jak #!$%@? idę w nocy do domu to nagle jestem taki ważny, ze każda kabaryna na mieście chce sprawdzić co mam w kieszeniach. A dziś jak trendowaty. Podsumowując poznałem jeszcze cztery inne osoby które dołączyły na poczekalni, przez te cztery godziny kazdy już miał rysopis sprawcy na podstawie zeznań świadków z
@niebiesko-niebieski: myśle, ze zbieranie wywiadu jest podstawowym skillem na szkoleniu policyjnym wymagającym wzoru dokumentu, długopisu i znajomosci języka polskiego a jeszcze zapomniałbym słuchania ze zrozumieniem. Jeżeli dochodzi do sytuacji, ze instytucja nie działa poprawnie to trzeba się zastanawic nad fundamentem problemu. Nie mam częstego kontaktu z policja, może dlatego stanowiło to dla mnie taki szok. Chciałbym żeby ofiara przestępstwa mogła liczyć na pomoc, a nie jak w moim przypadku na zniechęcenie.
Chciałbym żeby ofiara przestępstwa mogła liczyć na pomoc, a nie jak w moim przypadku na zniechęcenie.


@FacetTwojejMamy: A ja bym chciał żeby dochodzeniowiec miał do prowadzenia max kilka spraw na raz a nie 60, żeby wykroczeniowiec nie miał 100 na biegu a 10. Dla ciebie twoja sprawa jest najważniejsza - dla policjanta to prowadzącego to jedna z setek. Jak do mnie ktoś ma pretensje, że musi czekać X godzin na interwencję
@niebiesko-niebieski: W takim razie jesteśmy zgodni, Polska policja wymaga modernizacji. I mówimy tu o tak podstawowym elemencie jak kwestia planowania podziału zadań. Odniesienie może wydawać się błędne, ale dlaczego do zadania związanego ze spisaniem zeznań musi być przypisany dochodzeniowiec, a nie na przykład zwykły piechur? Szczerze na Policję idzie cześć pieniędzy na które pracuje, i z tego tytułu ja nie oczekuje ja wymagam. Gdyby policjanci robili to probono w imię własnego
I mówimy tu o tak podstawowym elemencie jak kwestia planowania podziału zadań.


@FacetTwojejMamy: Tzn. jakim? Jak chcesz podzielić 500 spraw na 8 policjantów? Jak chcesz obsłużyć 3 interwencje mając 1 patrol? Policja jest skrajnie niedofinansowana i nawet rządowi nie udaje się już tego maskować (pod koniec roku był wysyp newsów o milionowych zadłużeniach poszczególnych KWP). W mojej opinii aktualnie Policja ma dwa podstawowe problemy, z których wynikają później pozostałe - brak