Wpis z mikrobloga

@HorribileDictu: Nie znam sie na trawnikach ale jak rośliny jednoroczne zaczynają kiełkować to trawa raczej też wykiełkuje a teraz są lepsze warunki jeśli chodzi o wilgoć w podłożu niż w maju. Chyba że ktoś podlewa trawnik po wysiewie to może nie ma to znaczenia
@Czerwony_Pomidor: Sam w sumie jestem ciekawy co by doradzili trawnikarze bo też mam do dosiania troche trawy i mikrokoniczyny. Ale tak sobie głośno myśle że jak wszystko zaczyna kiełkować to trawa raczej też powinna tym bardziej że temperatura ziemi po aeracji powinna sie chyba podnieść w stosunku do takiej nie ruszanej. Chociaż u mnie dzisiaj spadł śnieg, tak że lepiej chwilowo nie :D
@Czerwony_Pomidor: W dzień było tak samo ale po zmierzchu już zaczęła sie gruba śnieżyca. Co do trawy jeszcze napomkne że troche sie obawiałem ale dzisiaj zobaczyłem że turówka od Ciebie ma sie dobrze i już mocno odbija po zimie, chociaż nie ma to nic wspólnego z trawnikiem :D
@Czerwony_Pomidor Czy mogę wysiać w wersji leniwej, tzn. grabię stary trawnik żeby trochę wzruszyć ziemię i od razu sieję trawę, bez dodatkowego dosypywania nowej ziemi? Bo nie chce mi się nawet kosić. Zakładam, że jak to trawa samozagęszczająca to będzie i tak rosła jak szalona.