Wpis z mikrobloga

  • 0
@belu_p: nie za darmo :D wygenerujesz sobie model, ale żeby wyexportować musisz kupić kredyty za przynajmniej 10$ i wtedy możesz pokazać światu (( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@belu_p: jak chcesz za darmo to jest Meshroom. Ale musisz mieć kartę Nvidi i musisz pogodzić się że szybkość przetwarzania zdjęć w porównaniu do Metashape czy Reality Capture jest żałosna.
  • Odpowiedz
  • 0
@nizhiel: @belu_p webodm też jest w stanie udzwignąć nieco ten ciężar.
Przy pierwszych próbach z fotogrametrią w meshroomie nigdy nie wyszedł mi skończony model. Zawsze gdzieś się wywaliło.
  • Odpowiedz
@Ukassiu: Mnie zawsze interesowały chmury punktów. Model to był dodatek. A no i przy Reality Capture też trzeba mieć kartę Nvidi żeby wyeksportować gęstą chmurę punktów lub model. Wiec jak ktoś ma Radeona to tylko Metashape zostaje. To taka uwaga dla tych, którzy będą kiedyś szukali info ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Masterczulki: @nizhiel
Próbowałem zrobić podejście do RC. Wrzuciłem zdjęcia, wygeneruj model na auto (zazwyczaj powiadomienie, że brak wystarczającej pamięci, ale model się generował). I względem tego co otrzymałem z RC, a co miałem wygenerowane przez metashape to jednak była widoczna różnica i na tę chwilę RC jest dla mnie ciekawą propozycją, którą pewnie jeszcze w przyszłości sprawdzę.
  • Odpowiedz
@Ukassiu: ja robiłem testy porównawcze w 2019r. RC, Zephir 3d, Meshroom i Metashape (wtedy inaczej to się nazywało). I w 2019r RC wypadłą najlepiej pod względem szybkości i jakości. Teraz nie wiem bo chmury punktów biorę ze skaningu laserowego z Leica BLK. A tam do obróbki chmur jest Cyclone. Gdybym miał wybierać teraz to pewnie wybrałbym Metashape bo mam RX 6800xt ;).
  • Odpowiedz
@Ukassiu: genialne, super prace, zainspirowałeś mnie bardzo bo szukam dla siebie hobby od pół roku żeby wyjść z marazmu życiowego i marnowania czasu na gry i używki. Totalnie się zabieram za to, podjarany jestem max dzięki i tak trzymaj bo fajne to!
  • Odpowiedz
  • 1
@trzeciarzesza: Mini 2 i Mini 3 Pro
Na start nawet zwykły mini 1 by starczył. Jednak on działa po wifi, więc może zrywać zasięg.

Podstawa to Mini 2 + Fly More Combo, by mieć baterie na zaś. Nawet używki/warehouse amazona
  • Odpowiedz