Wpis z mikrobloga

  • 1
@Okex: agisoft. Wiem, że podgląd sketcha nie działa, dlatego wrzuciłem tylko screena.
@z--x tak, ten model zapewne będzie użyty w asseto corsa ()
  • Odpowiedz
@Ukassiu: miałem pytać o soft ale widzę ze odpowiedziałeś, no to nie dziwie się ze tak ładnie policzone, ile się obrabiało? Widać gdzieniegdzie babole, ale noo ładnie generalnie to wygląda
  • Odpowiedz
@Ukassiu: w sumie czasowo bez tragedii, ja ostatnio skanowałem miniaczem 2 dla brata stodołę, bo chciał żebym mu zrobił wizualizacje przybudówki, ale w darmowym sofcie z 50 zdjęc mi tyle liczyło co Tobie tutaj 750, pomijając że jakościowo kupsko :)
  • Odpowiedz
@Ukassiu: hej, fajnie to wyszło. Opisałbyś tak pokrótce jak wygląda proces takie tworzenia modeli np. wspomnianym wyżej mini 2? Od czego zaczynasz, skąd wiesz jakie zdj robić, jak wygląda obróbka itp.
  • Odpowiedz
  • 1
@motylus: Zaczynam od wybrania obiektu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warto zawsze zrobić mały research, by dowiedzieć się, czy warunki będą pozwalały na bezpieczny lot.
Wykonywanie zdjęć: tu przyjmuje się różne zasady typu 70%/70% (pokrycie w pionie i poziomie zdjęć), ale równie dobrze może być to mniej, nawet do 50%. Są zewnętrzne aplikacje, które zaplanują za Ciebie trasę lotu.
Latam manualnie, tak więc ciężko powiedzieć mi, jakie ja stosuje, bo robię to na oko. Zazwyczaj staram się wykonać oblot wokół budynku 2-4 wysokościach (zależy od warunków) z zasadą czym wyżej tym kąt kamery jest większy. Do tego jeżeli starczy mi baterii próbuje wykonać przynajmniej (jeżeli jest czas to wykonuje double grid, by mieć dodatkowe pokrycie z góry) jeden przelot typu grid nad obiektem z kamerą pod kątem 90º lub nieco mniejszym.

Na stronie jednej z
Ukassiu - @motylus: Zaczynam od wybrania obiektu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warto zawsze zrobić mały...

źródło: Aerial-Triangulations

Pobierz
  • Odpowiedz
@sirgorn: Możesz skorzystać z Reality Capture. Soft możesz pobrać za free i robić w nim wszystko a płacisz dopiero jak chcesz wyeksportować model albo chmurę punktów
  • Odpowiedz