Wpis z mikrobloga

Ukraina, Polska, Litwa, Łotwa i Estonia otwarcie zagroziły bojkotem zbliżających się igrzysk jeśli dopuszczeni zostaną rosyjscy sportowcy pod neutralną flagą a wiele krajów w tym USA i Wielka Brytania także sprzeciwia się temu. Dziś Komitet Olimpijski ogłosił, że Rosjanie i Białorusini będą mogli startować pod białą flagą. Jak myślicie, czy było to groźby bez pokrycia czy faktycznie odbędzie się bojkot?

#ukraina #wojna #rosja #sport #olimpiada #ankieta #pytanie #wydarzenia

Odbędzie się bojkot?

  • Nie 24.6% (74)
  • Tylko Ukraina 9.6% (29)
  • Ukraina+Polska+Kraje Bałtyckie 47.8% (144)
  • Ukraina+Większość Zachodu 17.9% (54)

Oddanych głosów: 301

  • 11
@tos-1_buratino: Może się wydawać, że kolejna olimpiada powtórzy ten wynik, ale

1-Ta olimpiada nie odbywa się w Moskwie tylko we Francji
2-Brak tak jednoznacznej jednomyślności w kwestii niechęci wobec Rosji jak za czasów Zimnej Wojny
3-Sport ogromnie się rozrósł i stoją za tym znacznie, znacznie większe pieniądze niż w 40 lat temu.

Na pewno nie będzie tak ostrej reakcji jak w latach 80, ale naprawdę nie wiem czy oprócz Ukrainy pozostałe
@musztym: Mi będzie o tyle łatwo, że nigdy nie oglądałem i tak olimpiad xd. No, ale czy przeciętny widz obejrzy czy nie to już kwestia indywidualna. Najważniejsze jest czy państwa zdecydują się na bojkot i nie będą uczestniczyć.
@Kagernak: bojkot to jedyne senmsowne i wlasciwe rozwiazanie. Przydalaby sie tutaj duza grupa panstw bojkotujacych, w tym kilka "medalowych". Bo tak to sa tylko medialne wyrazy oburzenia, warte tyle co netowe ankiety.