Wpis z mikrobloga

Nie ma drugiego tak zdewastowanego miasta w Polsce. Syf, smród, drogi jak na wschodniej Ukrainie. Każda, dosłownie każda elewacja za je bana grafitti. Dzień, maks tydzień po odmalowniu wszytko ponownie jest zajebywane. Rynek, urząd pocztowy, blok mieszkalny, kamienica, przystanek, bez różnicy. Getta i slumsy w zachodniej europie nie wyglądają w połowie tak tragicznie. Do dziś, po pięciu latach mieszkania we Wrocławiu, nadal szokuje jakie bydło mieszka w tym mieście i jak bardzo nikogo to nie obchodzi. Ale najbardziej komiczne jest poczucie Wrocławian o zaje bistosci tego miasta. Czy to syndrom sztokholmski, wyparcie, kompletny brak kontaktu z rzeczywistością, czy po prostu zwykle urojenia?
#wroclaw #polska #patologia
Pobierz
źródło: IMG_20230306_163219
  • 33
@wuwuiks no jak chodzisz po jakimś Ołbinie czy Trójkącie to sie nie dziw że jest chlew i pełno patusów. W każdym mieście są dzielnice patoli, problem Wrocławia jest w tym że dwa największe skupiska śliskich elementów są praktycznie w centrum dlatego jest to tak uderzające. No i problem grafitti nie jest tylko problemem Wrocławia, w moim powiatowym też wszystko jest popisane przez małpy.
@wuwuiks mieszkam we Wrocławiu od paru ładnych lat i nie trzeba tu przebywać zbyt długo żeby sie dowiedzieć że osiedla satelity są najlepszymi częściami Wrocławia. Zgadza sie, centrum jest rozesrane i zniszczone, ale żeby to utrzymywać w jakimś przyzwoitym stanie to nie potrzeba samych środków a zamysłu i chęci żeby coś z tym zrobić, a jak widać i mieszkańcy i ratusz mają to w dupie. Dodatkowo w tak dużym mieście nie da
@wuwuiks: W Polsce są miasta przereklamowane (np. Wroclaw, Zielona Góra) i niedocenione (np. Rzeszów). Wrocław jest brudny, zaniedbany, wygląda znacznie gorzej niż powinien patrząc na statystyki dobrobytu.
Ale najbardziej komiczne jest poczucie Wrocławian o zaje bistosci tego miasta.


@wuwuiks: dobrze ze nie mieszkasz w gdansku, tutaj to dopiero wszyscy maja syndrom sztokholmski, a do tego zlatuje sie odpad z wawki.
Nie ma drugiego tak zdewastowanego miasta w Polsce


@wuwuiks: Byłeś kiedyś gdzieś poza Wrocławiem? Nie mówię, że wszystko jest idealnie, że budynki nie są bazgrane przez bezmózgów... Ale no wyjedź kiedyś z Wrocławia, będziesz w szoku.
odnowione, historyczne kamienice obok rynku.

@wuwuiks: Ano są takie. W innych miastach nawet tego nie ma - więc imo są bardziej zdewastowane.

Nie ujmuję problemowi, nie mówię iż nie istnieje. Ale też nie przesadzaj, że Wrocław jest jakiś wyjątkowy.
jak chodzisz po jakimś Ołbinie czy Trójkącie to sie nie dziw że jest chlew i pełno patusów.


@igik1234: idąc od Kazimierza skręć na Świdnickiej zaraz za KFC i Pasibusem w lewo. Z samiutkiego centrum trafiasz w zaułek wyglądający u śmierdzący jak slumsy.
wroclaw - jedyne miejsce gdzie kostka zamiast asfaltu jest zabytkiem xD


@okfmale: skoro kostka jest zabytkiem to czemu pozwalają po niej jeździć! Wyobrażasz sobie żeby w muzeum pozwalali dotykać obrazy? To jest idiotyczna wymówka bo nie na kasy na remont bo miasto przepierdziela ns głupoty typu streetbus i inne debilizmy