Wpis z mikrobloga

Czy u was też panuje taka patologia na grupach osiedlowych? Ja czasami nie jestem w stanie uwierzyć jacy ludzie potrafią być zj#bani i to pod własnym imieniem i nazwiskiem. Poziom często taki sam jak na wykopie, obrażają innych kompletnie obcych ludzi, teksty jak z gimnazjum.

To nie jest nic nowego, że blokowisko nie jest super miejscem do życia, ale nigdy nie spodziewałem się, że ludzie potrafią być aż takimi prostakami.

Mi się wręcz wydaje, że niedługo nazwanie kogoś "wieśniakiem" będzie komplementem a wstydem będzie mieszkać na osiedlu w wielkim mieście...

#gorzkiezale #takaprawda #wroclaw
  • 15
@Murasame: ojj grupki osiedlowe, moja ulubiona rozrywka na kibelku. #!$%@? sie o wszystko innych ludzi, ile zdjęć tam jest wrzucanych xD Wyzywanie od #!$%@? sąsiadów, coś cudownego
@Murasame: U mnie przeraża mnie komentowanie czyjegoś "majątku" xD Np. Auto zaparkowane tak, że lusterko wystaje nad linię - trudne, zdarza się. A na grupie post od jakiegoś typa, że HOHO PIENIĄŻKI NA FURĘ SĄ ALE NA MÓZG JUŻ NIE POPRAW PARKOWANIE PIENIADZE KUPIA CI SUPER FURE ALE NIE MÓZG.

A na zdjęciu troszkę krzywo zaparkowany Renault Captur. Wartość - może 30k. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Murasame: Oj jest jeszcze gorzej niż można się spodziewać.

Czasem przy odpaleniu to warto popcorn sobie przygotować.

- Psiarze vs Dzieci
- Rowerzyści vs ludzie z Autami
- Matki z bombelkami vs wszyscy inni
- Fani ostrego basu vs sąsiedzi słuchający muzyki klasycznej
- Oferty w stylu naprawię rower -> #!$%@? cię do Urzędu Skarbowego bo na pewno nie masz pozwoleń
- No i mój ulubiony hit - stare zboczuchy twierdzące,
Ja widze wrzucanie jakis gowno ofert przez baby, bo te nie potrafia chyba w OLX czy cos, spam. Zwykle kobiety. Sprawy osiedla/dzielnicy a taka #!$%@? sprzedaje kojec dla psa. Ja mam na OLX 20 rzeczy to moze wrzuce po jednej na grupke?
@Murasame: no część ludzi ma kupione prywatne miejsce na samochód pod ziemią albo na powierzchni na własność.

Ale przez to że leniwym dzbanom nie chce się po powrocie manewrować na parkingu podziemnym to parkują na pierwszym lepszym slocie na którym mogą wszyscy parkować.

No i ci co nie mają prywatnych miejsc się burzą, że tamci zajmują po prawdzie dwa miejsca na osiedlu i nie mają później gdzie zaparkować ;)
@Rad-X:

No może nie jest to zbyt kulturalne, a na pewno dziwne, bo dla mnie to jest wygodnie wjechać do garażu a potem prosto do mieszkania windą. Natomiast nie zgodzę się z tym, że zajmują dwa miejsca, miejsca ogólnodostępne są wszystkich, niezależnie ile kto ma miejsc prywatnych i każdy ma do nich takie samo prawo.
@GoddamnElectric:

Ja powoli wyrabiam sobie taką opinię, że wolę "wieśniaków" niż "mieszczuchów". Jak znam ludzi z prawdziwej wsi to oni przynajmniej nie próbują niczego udawać a w mieście nawet największy półgłówek uważa się za kogoś ważnego.
@Murasame: Oj, tak szczerze to nie wiem, czy się zgodzę. Właśnie ze wsiami często jest tak, że ludzie mają kompleks, że z niej pochodzą i starają się dowartościować i pokazać, że są kimś lepszym, że mają miejską wypłatę, zwyczaje itp. W tych mniejszych środowiskach społeczeństwo jest naprawdę bardzo hermetyczne i każdy każdego zna. Więc siłą rzeczy niektórzy chcą się prezentować lepiej, niż ten przysłowiowy sąsiad. Ogólnie ciągle jest coś takiego, że
@Murasame: Mi się generalnie wydaje, że społeczeństwo ogólnie się chamowate bardziej zrobiło - czy to na wsiach, czy to w mieście. No nawet to co mówisz - obrażanie obcych osób na grupkach. Na wsiach niemalże każdy każdego zna, więc jeszcze kilka lat temu nawet jak ktoś miał jakąś niepochlebną opinię o kimś, to niekoniecznie wypadało napisać na forum publicznym, zresztą przecież obserwują to wszystko inni sąsiedzi, ciotki itp. A teraz jak