Wpis z mikrobloga

Do festiwalu wyborczych życzeń chciałbym jeszcze uroczyście dołożyć, aby pośrednicy musieli podawać dokładny adres nieruchomości oraz mieli zakazane branie prowizji od obu stron umowy.

#nieruchomosci
  • 11
  • Odpowiedz
@mickpl: poszedłbym o krok dalej i zdelegalizował pośredników. Ostatnio podpisywałem umowę przedwstępną na jedno mieszkanko. Spoko oferta się trafiła bezpośrednio od właścicieli. Według słów właścicielki 80% telefonów to robactwo z agencji, którzy oferowali się że sprzedadzą mieszkanie drożej i szybciej.
  • Odpowiedz
pośrednicy musieli podawać dokładny adres nieruchomości


@mickpl: haha, i już widzę jak latają zainteresowani ludzie po sąsiadach kogoś kto wystawił ogłoszenie. A czy idzie namiar dostać? a jak tam jest? A były jakieś remonciki? A coś się działo?
  • Odpowiedz
zakazane branie prowizji od obu stron umowy.


@mickpl: wystarczy że w ogłoszeniu będzie wymagana informacja, czy kupujący musi opłacić pośrednika i w jakiej kwocie i masz machającego papieża w stronę pasożytów
  • Odpowiedz
@mickpl: xdddd wszystko obwarować przepisami! Nie wolno brać prowizji bo pana micka nie stać potem xD
Codziennie przekraczasz poziom beki :D
  • Odpowiedz
oraz mieli zakazane branie prowizji od obu stron umowy.


@mickpl: oh, to jedna strona bedzie placic wieksza prowizje, ktora i tak jest uwzgledniona w cenie.

aby pośrednicy musieli podawać dokładny adres nieruchomości


@mickpl powiedz mi, ze nigdy nie sprzedawales mieszkania bez mowienia ze nigdy nie sprzedawales mieszkania xD ludzie potrafia przylezc o dowolnej porze bo oni chca zobaczyc, bo byli w okolicy.
  • Odpowiedz
@mickpl nie uwierzysz ale kiedyś jak kupowałem mieszkanie to trafiłem na pośrednika, który powiedział, że jego prowizja to 0% bo pokrywa ja sprzedający, którego reprezentuje w tej transakcji.

nieco później przez tę samą agencje sprzedawałem mieszkanie i tym razem to ja im płaciłem, ale miałem pewność, że pracują dla mnie :)
  • Odpowiedz
@mickpl:
Tym sposobem ludzie sami pchają się w kłopoty i ograniczone negocjacje

Jeśli prowizję płaci tylko sprzedający wtedy:
- pośrednik ze sprzedającym gra do jednej bramki czyt. negocjacje co najwyżej na waciki lub wcale,
- zawyżona cena na potrzeby pokrycia pełnej prowizji czyt. Kupujący pokrywa prowizje zaszytą w cenie przy tym nie ma umowy i żadnego
  • Odpowiedz