Wpis z mikrobloga

Jak zauważył Jakub Majmurek, powołując się na sondaż Ipsos, Konfederacja jest pierwszą siłą wśród mężczyzn 18-39 lat. W tej grupie ta partia może liczyć na 37 proc. poparcia.


Trochę beka, że stary dziadek Korwin (stary acz płodny) jako jeden z pierwszych polskich polityków świadomie lub nieświadomie prowadził kampanie polityczne w internecie już w roku 2012. Wtedy się śmiano, bo mówiono, że Korwin ma największe poparcie wśród gimnazjalistów, ale minęło 11 lat i teraz ci gimnazjaliści mają prawo głosu.

A i jeszcze się zastanówcie czemu w 2023 roku nie ma opcji głosowania przez internet i praktycznie żadna z partii politycznych w sejmie nie kwapi się do tego, aby przygotować taką możliwość.

#konfederacja #polityka
Defined - >Jak zauważył Jakub Majmurek, powołując się na sondaż Ipsos, Konfederacja j...

źródło: korwin-more-sugar

Pobierz
  • 11
@Mtsen: po pierwsze budzi to bardzo mocne obawy jeśli chodzi o anonimowość głosowania, a po drugie to łatwiej byłoby sfałszować niż papierowe karty.
z uwagi na powyższe to raz na parę lat możesz przetransportować dupę do komisji, zeby oddać głos.
A i jeszcze się zastanówcie czemu w 2023 roku nie ma opcji głosowania przez internet i praktycznie żadna z partii politycznych w sejmie nie kwapi się do tego, aby przygotować taką możliwość.


@Defined: @Mtsen: mam zaufać programistom, którzy są pewnie jakimiś kuzynami któregoś z posłów, że po zalogowaniu przez bank i oddaniu głosu, mój głos będzie tajny i nikt się nie dowie na co głosowałem?
  • 0
@tez_mam_nowe_konto: anonimowość w głosowaniu przez internet jest zapewnić bardzo łatwo, to jest bardzo prosta rzecz do zrobienia, którą może z powodzeniem zrobić student pierwszego roku informatyki. To nie jest coś co powinno się rozważać jako problem w roku 2023.
@Defined: jestem programistą. Wiem jak zapewnić anonimowość w głosowaniu. Nikt nie rozważa kwestii technicznych jako problem w roku 2023.
Problemem jest uczciwość naszego rządu.

Uwierzytelniając się a potem klikając na głos, musiałabyś ZAUFAĆ autorom apki, że głos jest tajny i anonimowy. Ufasz im?
@tez_mam_nowe_konto: Miałbym zdecydowanie większe zaufanie do głosowania internetowego, niż do partyjnego betonu obsadzającego komisje wyborcze. Znikające głosy w mniejszych lokalach to norma a jako, że po dupie dostają najmocniej mali kandydaci to nikomu się nie śpieszy do naprawy tego.