Wpis z mikrobloga

Hej. Zanim przejdę do konkretu szybka wstawka.
Od lat problemy z #zatoki i ogólnie z przewlekłym stanem zapalnym zatok + perforacja przegrody nosowej. Ciągłe zmęczenie, częste stany podgorączkowe, zatkany nos itd. Ostatnio zrobione TK wykazało, że mam torbiel w zatoce szczękowej do 19 mm i przetrwały migdałek gardłowy. Mam skierowanie do szpitala ale widzę, że u mnie we Wrocku to może w tym temacie zrobie coś w 2024/25 xD, natomiast np. Łódź nie tak najgorzej plus mam rodzinę w tym pięknym mieście ( ͡° ͜ʖ ͡°). No jeszcze do rozważenia #katowice czy #poznan.

Dlatego narazie pytanie do łodzian (lub osób co coś wiedzą w tym temacie) - jaki polecacie tam oddział otorynolaryngologiczny ? Widzę z terminów pasowałby robić w szpitalu wojskowym lub tym im. Norberta Barlickiego. Choć inne też bym wziął pod uwagę, byleby robota była jak najlepiej zrobiona. Ktoś coś ?

#lodz #zdrowie #lekarz #medycyna #choroby #laryngologia #pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@OSH1980: Mi też tak jeden laryngolog powiedział, ten który też nie rozpoznał migdałka a drugi co mam skierowanie powiedział, że normalnie mam być operowany. Może też to zależy od rodzaju torbieli czy coś ? Spróbuj jeszcze pójść do innego i przedyskutować temat.
  • Odpowiedz
@adamtakadam ja miałem wycinany pęcherzyk żółciowy i mój chirurg polecił mi szpital Jana Bożego na kosynierów gdyńskich (czy tam gdańskich). Czy mają tam otolaryngologię to nie wiem, jednakże warto sprawdzić.
  • Odpowiedz
@adamtakadam: Jeżeli nie odstraszy Cię klimat szpitala rodem z lat 90, to polecam (po poleceniu przez innych mirków) doktora Jerzego Nakiele w Tomaszowie Mazowieckim.(Ok. 50km od Łodzi, dojazd pociągiem bezproblemowy) Przyjmuje tylko na NFZ, czas oczekiwania to ok. miesiąc na wizytę i miesiąc na operację, czasem krócej, czasem dłużej. Lekarz nie jest najmilszym człowiekiem pod słońcem, ale ja na oddziale leżałem z facetem z Torunia i gdzieś ze świętokrzyskiego -
  • Odpowiedz
mam torbiel w zatoce szczękowej do 19 mm


@adamtakadam: przeżywałem operację zatok FESS, nie polecam Tarnowskich Gór, umieralnia, kazali mi wycierać krew z podłogi po wyciągnięciu tamponów z nosa, tampony z bandaży rwane na żywca, ogólnie tragedia. Wypisali mnie w średnim stanie gdzie po wyjściu ze szpitala zaraz za drzwiami zaczęła mi się lać z nosa krew.

Gdybym miał teraz taką wiedzę wtedy to poszedłbym prywatnie albo poczekał chwilę dłużej,
  • Odpowiedz