Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy,

Czy ktoś mieszka w #dania #kopenhaga i mógłby mi powiedzieć czy w Duńskich sieciach sklepów są Polskie produkty spożywcze?
Potrzebuję przykładowego zdjęcia pułki z takimi produktami, najlepiej etykiety kto tam to sprowadza oraz nazwę sieci w jakiej można to spotkać.
Może ktoś z Mirków wybiera się w najbliższym czasie na zakupy i będzie mi mógł coś podesłać w wolnej chwili?
  • 11
@Przypadkowy: nie będę ukrywał że chcę coś podziałać w tym kierunku.
Nie wiem tylko jaki jest tam potencjał. Zanim tam się pofatyguję osobiście będę potrzebował nieco więcej informacji w tym temacie.
@SerniczeQ: W sieciach spozywczych jest duopol. Masz COOP i Dansk Supermarked (Salling Group). I nic wiecej. Oni sami sprowadzaja i nawiazuje wspolprace z producentami. Sklepy salling group maja czasami polskie produkty ale czesto pod inna marka. Czesto kurczaki i parowki sa polskie. Czy grzyby. Pod polskimi markami praktycznie nie ma nic.
@SerniczeQ: możesz napisać firmowego maila do tych sieci z konkretnym zapytaniem o produkty z prefiksem 590. Ogólnie Duńczycy jak maja kupić coś do jedzenia, to często kupują duńskie produkty, jeśli mają taki wybór.
Polskich jako takich produktów nie ma w sklepach normalnych. Jeśli chodzi o typowe polskie produkty to głównie w polskich sklepach, których jest kilka w cph (christianshavn, Åbulevarden i pewnie jeszcze jakieś)