Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuje pomocy,

Mam stara instalacje w pomieszczeniu garażowym, gdzie chciałbym przerobić włącznik światła na gniazdo elektryczne. Pytanie jak to zrobić? Nie mam możliwości pociągnięcia nowych przewodów.

1. Włącznik ma 3 przewody z czego dwa są podłączone. Jeden pominięty.

2. Nad włącznikiem jest puszka i są tam przewody w 4 strony, z lewej od innej puszki, w dół do włącznika, w górę do lampy zewnętrznej i w prawo do kolejnej puszki. Z tych poprzednich i kolejnych puszek wychodzą gniazda elektryczne.

Wiem, że to może wydawać się proste, ale czy poprawne rozwiązanie to pominięcie przewodów do lampy zewnętrznej (zaizolowanie, schowanie), a te z dołu połączyć z puszkami? Tylko, które do którego XD rozebrałem jedno gniazdo i tam też jakiś cyrk, bo podłączone 2 przewody, kabel uziemienia podłączony pod 0 (zerowanie według elektrody XD)

#elektryka #remontujzwykopem
  • 23
  • Odpowiedz
  • 1
@wypokowy_expert:

Ogólnie to strasznie ciężko było wago ułożyć XD bo te przewody sztywne tak, że ciężko operować, ale kombinerkami wyprostowałem przewody, zdjąłem izolacje i wpialem i się mocno trzyma.

@Jarek_P

W sumie dom jak na „stare” czasy był dobrze zrobiony, może temu, że osoba, która go budowała miała swoją hurtownie XD
  • Odpowiedz