Wpis z mikrobloga

@zdrowomaniak: Nie siedzę w tej konkretnej części IT ale raczej na każdym stanowisku IT wygląda to podobnie. Realia są takie, ze początkująca osoba nie dość, że w ogóle nie generuje przychodów to jeszcze je obniża, bo ktoś z doświadczeniem musi poświęcić jej czas albo poprawiać błędy.
Dopiero po paru miesiącach taka osoba ma już odpowiednią wiedzę jak dobrze wykonać pracę, a wtedy leci gdzie indziej pracować za lepszy hajs :)
Także
@zdrowomaniak: jest #!$%@?. Moja dziewczyna rok szukala pracy ( i znalazla part time..). Uczyla sie troche pod moim okiem, wg kilku mentorow UI skille miala na poziomie dobrego mida (a nie miala zadnej pracy!). Takze jest ciezko, na niektorych rekrutacjach bylo po 300 osob (stacjonarna praca w Gdyni xD), a w takich calkowicie zdalnie to pewnie po 500-1000
@zdrowomaniak @Murasame @bastianbastiante @BrotatyChleb a nie uważacie, że mimo że jest duzo chętnych na jedno stanowisko to jednak łatwo sie wyróżnić?

Co prawda nie jestem na kierowniczym stanowisku ale na 300 cv #!$%@? jest aplikacji ktore od razu ida do śmieci - bralem udzial w rekrutacjach i widzialem jak hry i menago to sortuja.

Jak ktoś ma minimalna estetyke, pokazuje swoj proces projektowy (a nie gówno shoty z dribla) i jeszcze ma
@twoj_starrry:
Ok - tylko jaki proces projektowy może mieć ktoś, kto nigdy nie pracował komercyjnie? Te pokazane kejsy to najczęściej wymyślone, idealne historyjki redesignu Instagrama, w dodatku napisane w oparciu o jakieś szablony. Nie mają doświadczenia w zrozumieniu realnych wymagań biznesowych, obsługi złożonych interakcji wpływających na 10 innych miejsc w systemie, do tego użeranie się ze stakeholderami, wieczne zmiany koncepcji, dyskusje z devami, zrozumienie całego cyklu tworzenia softu itd. Dlatego juniorom
@bastianbastiante jasne, że nie bedzie to idealne i najczęściej casy beda zmyślone - nadal jest to więcej niz makiety znikad bez historii.

Co do strony to mój punkt widzenia jest taki: pokazujesz jak projektujesz swoja marke osobista, że potrafisz postawic to co zaprojektowales w prawdziwym życiu (jak zaufac osobie, która mówi devom jak maja ustawiać piksele gdy sama nie ma w tym żadnego doświadczenia), no i tu tez mozna sprawdzic podejscie do
@twoj_starrry: no moja dziewczyna na pewno sie wyrożnia. Dosc mocno, bo ma ładne portfolio. Tylko przy 300 CV kto sprawdza wszystkie CV XD Jak rekrutowałem frontow do swojej firmy (juniorow) to wybierałem co ładniejsze cv ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bastianbastiante: @BrotatyChleb chłopaki, to w co obecnie dobrze żeby móc mieć przestrzeń na rozwój i jest gdzie iść żeby dobić do tych $100.000? Na start żeby chociaż te 50k było. W ux niby jest taka granica. Sam myślę o tym, obecnie robię w grafice. Nawet może mogłoby mi się spodobać pracowanie nad formą w jakiej użytkownik egzystuje z oprogramowaniem/produktem, ale jak czytam że są takie problemy od ludzie którzy są ode
@interpenetrate: na start 50k usd? 18k pln na fakturze? Chyba w trzy miesiace ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No chyba ze masz dostep do rynku USA bo tam mieszkasz to na luzie xD

Jak jestes grafikiem, to juz masz duzy plus. Znasz sie na kolorach, umiesz pracowac w swoim zawodzie. Masz latwiej niz ktos kto nie ma ma nic wspolnego z designem
@BrotatyChleb: znaczy, w sensie masz na myśli że zarabiał bym w takiej pracy 16/17k usd rocznie? Że miałbym 18/3 czyli 6k PLN zarobku miesięcznie? To bym trochę smutnął, tak smutnąłem trochę teraz :( czemu tak?

Czemu muszę mieszkać w USA żeby dostać z tego kraju pracę zdalną? Co masz na myśli poprzez "dostęp do rynku"? Ang mam płynny

Niby tak, ale w sumie łatwo mieć też ten dryg chyba. Czy Twoja
@interpenetrate:
No jako junior chciałbyś zarabiać 20k brutto? XD Za 3-4k PLN netto masa ludzi się znajdzie od ręki. Ba, za darmo setki ludzi by się znalazło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do USA, nikt nie przyjmie juniora do zdalnej roboty do stanów ( ͡° ͜ʖ ͡°). Masa programistów z masą expa w PL nie umie znaleźć kontraktu z USA czy innej