Wpis z mikrobloga

przestrzegam przed oponami Hankook Kinergy 4S2 H750, otóż powyżej prędkości 50 a szczególnie przy 70 kmh, wibrują i hałasują przez co nie jeździ się komfortowo. Dla marudzących, opony i felgi wyważane dwa razy przez dwa inne serwisy, przekładane z tyłu na przód, geometria zawieszenia robiona przy ich zakładaniu. Jak tylko będę miał możliwość to je ściągam i reklamuje, mam nadzieję że skutecznie

DocentJanMula - przestrzegam przed oponami Hankook Kinergy 4S2 H750, otóż powyżej prę...

źródło: temp_file.png2390804727350948442

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Docent_Jan_Mula: Nie od dziś wiadomo, że mają one wysokie opory toczenia. To jest ich największy minus i ja z tego powodu do siebie bym ich nie założył. Reklamacji za pewne na 100% Ci nie uznają. Są lepsze alternatywy jak Navigatory 3 czy Quadraxery 3.

Natomiast podstawową sprawą przy wibracjach, biciu kierownicy itp jest oczyszczenie styku felga tarcza, zarówno na tarczy jak i na feldze i zrobienie tego porządnie, czyli elektronarzędziem
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678 hałas to tam nic, mam mpi to i tak obroty zagłuszają xD bardziej mnie denerwują małe drgania, ktoś kto mało jeździ może ich nawet nie odczuć ale jeżdżę dużo i czuję że coś jest nie tak. Szkoda że nie odpowiedziałeś mi jak w lutym pytałem o hankook i falkeny xD z resztą i tak chcę sprzedać ten samochód ale boje się że komuś też to będzie przeszkadzać i ciężko mi
  • Odpowiedz
@Docent_Jan_Mula: o ile hałas jest ok o tyle wibracje już nie koniecznie. chyba że jakieś częstotliwości sie pokrywają i powstaje rezonans, ale to mało prawdopodobne.
Ogarnij prawidłowy montaż kół o którym wspomniałem wyżej, włącznie z dokręceniem odpowiednim momentem.
  • Odpowiedz
Hankook Kinergy 4S2 H750


@Docent_Jan_Mula: przecież ta opona ma 72dB, o co Ci chodzi? To jedna z najglośniejszych opon. Kupiłeś jedną z tańszych opon i płaczesz, że jest głośna. Trzeba było kupić 69dB i miałbyś spokój. Ale wtedy ta oponka nie kosztuje 300zł, tylko 500zł.
  • Odpowiedz
Navigatory 3


@r5678: przecież ta opona ustępuje hankookowi pod każdym względem, jest tylko leciutko cichsza.

Quadraxery 3


@r5678: ta również, z tym, że jest jeszcze cichsza niż dębica.
  • Odpowiedz
tylko oprócz hałasu są wibracje to chyba nie jest w porządku, jeśli na innym komplecie felg też będą wibracje to chyba jednak z oponą jest coś nie tak


@Docent_Jan_Mula: jakie masz nabite odważniki na felgi? To dosyć ważne. A no i ktoś wyżej wspomniał, że wyczyszczenie piasty + przylgi felgi, musi być srebrno.
  • Odpowiedz
nie wiem jakie, nie byłem przy tym, tak już teraz wiem o co poprosić


@Docent_Jan_Mula: stań obok felgi i policz xD Jeden odważnik to zazwyczaj 5g, albo po prostu wrzuć zdjęcia, żeby było je widać
  • Odpowiedz